Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » (Al) vállalkozóként szeretnék...

(Al) vállalkozóként szeretnék dolgozni, mit kell ehhez tennem? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Szóval: az én tevékenységem egy másikkal együtt működik. A másik dolgozónak fizetik ki a teljes összeget, aki továbbítja nekem ennek x %-át. Hogy kaphatom meg én ezt a pénzt legálisan, úgy, hogy majd a nyugdíjba is beleszámítson? Hogy van ez esetben a könyvelés?
2012. febr. 7. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Kevés az info.

Milyen jogállásban kapod Te meg X %-át? Ettől függ...

2012. febr. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát előzetes megbeszélés alapján. Pl 100 ezer a bevétel, ebből 30 az enyém.
2012. febr. 8. 07:15
 3/6 anonim ***** válasza:
De mint vállalkozó, vagy micsoda? Valahogy nem értem a dolgot. Nem lehetne egy kicsit részletezni, hogy ne butaságokat írjak vissza rá?
2012. febr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szóval: ruhatervezésről van szó, én tervezem a ruhát, a másik ember kivitelezi, és együtt kérünk érte pl 100 ezer forintot, most mondtam valamit. De nekem nincs se igazolványom, se vállalkozásom, se semmim, csak annak, aki varrja a ruhát. Mégis, a 100 ezerből 30 az enyém lenne a bevételből. Hogy tudom én ezt legálisan megkapni?

Jó lenne, ha ez a munka már beleszámítana a nyugdíjba is.

2012. febr. 9. 17:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyen felállással sehogy.

Vagy vállalkozóit kell kiváltanod rá (és megtermelned a saját járulékaidat is), vagy munkaviszonyt létesíteni a varrónővel (és majd Ő gazdálkodja ki a járulékokat is, meg a béredet is).

Megbízási jogviszonyt nem éppen erre találták ki.

Szerintem ez a két varia van csak.

2012. febr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

és ha fősulin tanulok? akkor a vállalkozói igazolvány kiváltásán kívül semmit sem kell fizetnem járulékot, nem?


köszi a tanácsokat, jól jön minden segítség!

2012. febr. 10. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!