Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bejelentett munka után mennyit...

Bejelentett munka után mennyit kell adózni? Vagy azt a munkáltatóm intézi?

Figyelt kérdés
4 órában vagyok bejelentve. Ez az első munkám. Nem tudom, hogy az adót az én fizetésemből fogják e levonni (ha igen, mennyit?), vagy ezt a munkáltatóm fizeti?
2012. márc. 15. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:

A bruttó fizetésedből vonják a nyugdíjjárulékot, az egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulékot és az az SzJA előleget.

Azt, hogy mennyi lesz a nettód, kiszámolhatod a nettober.com oldalon.

2012. márc. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Ezt a munkáltatóm fizeti?". Nem, ezt Te fizeted igazából, csak a munkáltató köteles helyetted rendezni a levonásokat a bruttó béredből, és elutalni az államnak. Tehát Neked semmi dolgod vele, a munkáltató "rendezi", majd év végén az adóbevallásnál lesz Neked dolgod, amikor rendezni kell a "végleges" adókötelezettséget.

Az adóelőleg 16 % a bruttó bér után. A többi járulék még, amit vonnak a bruttó bér után, az 18,5 %, tehát az adóelőleggel együtt úgy 34,5 %-ot vonnak le a bruttó béredből.

2012. márc. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!