Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi kell ahhoz, hogy a NAV...

Mi kell ahhoz, hogy a NAV (APEH) vagyonosodási vizsgálatot indítson?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy van egy személy, aki legalább 4-5 éve nem dolgozik, csak segélyeket kap, néhanapján lop ezt-azt. Van fekete munkája, amiből elég szép pénzt akaszt le. Megél, mint hal a vízben, és röhögve közli hogy neki a TB és minden ingyen van, adózzanak a hülyék.


Az adóhivatal milyen bejelentés alapján "csap le" rá? Névtelen, névvel bejelentés, vagy esetleg tettenérés a munkahelyén ahol nincs bejelentve?

Vagy nem is fogja érdekelni őket?



2012. ápr. 18. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Hát azért tetten érni elég nehéz valakit a munkahelyén, regisztrálandó dolgokat ne nagyon vegyen. (kocsi, ház), és ne számlán tartsa a pénzt. Ami nincs bankszámlán

az nem is létezik ;-).

2012. ápr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
65%

Sajnos azt kell mondjam, jól teszi az illető. Ma itt ebben az országban aki becsületesen dolgozik az nem (vagy nagyon nehezen) tud megélni.

Szerinted kiknek kéne példát mutatni? Szerintem az ország vezetőinek. Ehhez képest bekapcsolom a híradót és csak azt látom, hogy eltűnt 50 millió, eltűnt 100 millió, eltűnt 10 milliárd, felvett 100 millió végkielégítést de 3 hónap múlva visszament dolgozni havi 3 millióért. Ki a f@sz kíváncsi erre? Akkor csesszék meg, ha így lehet megélni, akkor csinálja ezt a "hétköznapi" ember is.

2012. ápr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Az előző hozzászólást csak lájkolni tudom.
2012. ápr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Én is lájkolom!!!!!!

Teljesen igaza van. Nekem is ezzel lett tele a batyum, azóta nem veszek a lelkemre semmit sem, ami nem teljesen fehér színű.

2012. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem az a kérdés lényege, hogy szeretjük-e a bűnözőket vagy nem.


Fogad még a NAV névtelen bejelentést adócsalókról, jövedéki csalókról és indít eljárást, vagy nem?

2012. ápr. 18. 15:20
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Persze hogy lehet bejelentést tenni. Általában az irigy emberek csinálják mert jobban érzik magukat tőle. Egy ismerősöm apja pl feketén vállalt autószerelést és valaki feldobta őket. Kijöttek ellenőrizni, látták hogy 6 autó áll az udvarban és nem tudták igazolni hogy kié. 500.000-re bírságolták őket. Ez volt az egyetlen bevételük.
2012. ápr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, igazad van. Attól, hogy lájkoltam a hozzászólást, még nem értek egyet azzal, hogy egyesek feketén vígadnak, míg mások fehéren-szürkén kínlódnak.

Csak éppen arra akartam utalni ezzel, hogy addig úgy sem lesz rend, és ilyen lesz a mentalitás, amíg fejtől bűzlik a láb...

2012. ápr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!