Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell e adóbevallást készíteni,...

Kell e adóbevallást készíteni, ha nem volt az adott évben "bevételem"?

Figyelt kérdés

A 2011-es évre nem volt semmilyen bevételem, mivel munkanélküli voltam/vagyok. Munkanélküli és egyéb segélyt sem kaptam. Az egészségügyi járulékot (6.390 Ft) befizettem minden hónapban magam után.

Így kell adóbevallást beadnom?



2012. máj. 2. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedben leírtak alapján nem volt adóköteles jövedelmed, nincs mit bevallanod, ezért adóbevallást sem kell készítened. Az egészségügyi szolgáltatási járulék egy járulékfajta, semmi köze az adózáshoz, ezért azzal sem kell foglalkoznod.
2012. máj. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy kell bevallást készítened, egy 0-ás bevallást.
2012. máj. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Az utolsó válaszoló rosszul tudja. Soha nem kellett amióta személyi jövedelemadózás van készíteni bevallást nem létező jövedelemről.
2012. máj. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!


Nincs esetleg ez valahol leírva valamelyik törvényben, határozatban, rendeletben?


Szeretnék biztosra menni, ha kell akkor küldök egy 0-at, de ha nem kell, akkor nem küldök.


Szóval ha valaki tud küldeni valamilyen linket hivatalos állásfoglalásról, akkor kérem tegye meg. Köszönöm.

2012. máj. 8. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen leírást nem fogsz találni. Az van leírva, hogy mikor kell adózni, adóbevallást készíteni. Az, hogy mikor nem, az ninc leírva, hiszen logikusan, ha a törvény előírja, hogy bevétel esetén adókötelezettség is van és bevallási kötelezettség is, akkor nulla bevétel esetén ugyebár ezek nem állnak fenn.


De ha nagyon biztos akarsz benne lenni, akkor az adóbevallás kitöltési útmutatójában (ami ugye nem rendelkezés, csak tájékoztatás az adóhivatal részéről) az első oldalon le van írva, hogy mikor nem kell egyáltalán bevallást benyújtani:


"Ha Ön az adóévben egyáltalán nem szerzett bevételt, vagy kizárólag adómentes jogcímen szerzett jövedelmet..."


"Ha Önnek a 2011-es évről nem kell bevallást benyújtani, de az adóhatóságtól bevallási csomagot kapott, azt nem kell kitöltenie."


Gondolj bele, ha nincs bevételed, nincs jövedelmed, és mégis kéne adóbevallást készítened, akkor az összes csecsemőnek, óvodásnak, kisiskolásnak is kellene:)


Persze nekik is kell, ha valamilyen jogcímen van adóköteles jövedelmük, még ha 4 évesek csak, akkor is.

2012. máj. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Köszönöm szépen a válaszodat.


Amit mondasz, hogy "akkor kell beadni adóbevallást, ha keletkezett adóköteles bevételem" az egyértelmű és logikus. Abban voltam/vagyok bizonytalan, hogy ha nem is volt adóköteles bevételem, akkor nem e kell beadni egy olyan bevallást, amiben ezt megjelölöm, nem e kell beadnom egy úgymond "nullás" bevallást. Tehát az adóhatóság nem e fog megbüntetni, ha egyáltalán nem adok be bevallást?

Számomra egyértelmű, hogy a nullát nem kell bevallani, de az adóhivatal részéről nem mindig ilyen egyértelműek a dolgok :)

2012. máj. 9. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Értem én a problémádat, de hidd el, hogy ha nem volt semmilyen adóköteles bevételed, jövedelmed, vagy csak adómentes volt, akkor nem kell bevallást készítened.

Amióta a személyi jövedelemadózást bevezették "csak" ezzel foglalkozom, tehát több, mint 20 éve.

2012. máj. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sandro80 válasza:

Lenne logikája a nullásnak. Egyrészt állampolgárként büntetőjogi felelősséged tudatában jelentenéd ki, hogy nem volt bevételed.(Nem sefteltél, nem feketéztél, hordtad a pénzedet más országba).

Második hasznos pontja a mindenkori jövedelem nélkül élő lakosság számontartása. A legpontosabb statisztikai adatot szolgáltatná a szociális hálón kívüli állampolgárokról.

2013. máj. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!