Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2010-ben vettem lakást hitelbő...

Pimpimkin kérdése:

2010-ben vettem lakást hitelből. Időközben magasra emelkedett a hitel. Ha eladom a jelzáloggal terhelt lakást és kifizetem a banknak a hitelt, akkor is kell az APEH felé bizonyos százalékot fizetnem, mert nem telt el a vásárlástól számított 5 év?

Figyelt kérdés
Az is bevételnek számít, ha nekem nem marad semmi a bevételből a lakás eladása után, mert minden pénz a hitel visszafizetésére megy?

2012. máj. 10. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen.

Mondjuk meglepne, ha nyereséggel tudnád eladni a lakást. Az adót ugyanis nem a bevétel, hanem a jövedelem után kell fizetni. Ugye a bevételből levonod a szerzésre fordított összeget, ügyvédi költséget, stb.


A hitelre fordított költségek nem számolhatók el költségként, az hogy hitelből finanszíroztad-e a vásárlást, és hogy mire költöd a bevételt semmit nem befolyásol. Csak a kettő különbsége.

2012. máj. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen kell. A bevétel és a megszerzéskori érték + egyéb, a bevételből levonható költségek különbsége után. Ez lesz az adóköteles jövedelmed. Az, hogy Te ezt a jövedelmet cigire, üdülésre, vagy lakáshitelre költöd, az adóhatóságot nem érdekli. Magánügy.
2012. máj. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!