Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóznom kell pluszba utána?

Adóznom kell pluszba utána?

Figyelt kérdés
Ha én úgy megyek el vásárolni külföldre, hogy utána azt én itthon egy aukciós oldalon eladjam, azután kell plusz adót fizetnem, vagy csak azt amit az aukciós oldalnak fizetek? (a vaterára gondolok például)

2012. júl. 12. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg minden bevételed után adóznod kell, kivéve azokat, amik valamilyen speciális eset miatt adómentes (pl. ösztöndíj, stb...)
2012. júl. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Ha jól emlékszem a személyes dolgaid (pl. megunt ruhák, használati tárgyak, ilyesmik) eladásából szerzett összeget be kell vallanod, de egy relatíve magas összeghatárig (talán 600.000 HUF/év) adómentes.


Aki tényleg csak a saját holmijait adja el és nem kereskedik, az ebbe belefér simán.

2012. júl. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen kell.

A személyi jövedelemadó törvény szerint gazdasági tevékenységet végzel. Azért vásárolsz valamit, hogy továbbértékesítsd, haszonszerzés érdekében.

Ilyen esetben a tevékenységre adószámot kell kérni az adóhatóságtól, amelynek birtokában ezt hivatalosan végezheted.

Mivel gazdasági tevékenység, ezért az ingóságértékesítésed nem külön adózó jövedelem kategóriába tartozik, hanem az önálló tevékenységből származó jövedelem kategóriába.

Ennél nagyon fontos, hogy negyedévente az általad kiszámított jövedelem után adóelőleg-fizetési kötelezettséged van.


A jövedelmedet a következők szerint határozhatod meg:


1. Tételes költségelszámolással

Ez annyit jelent, hogy a bevételeddel szemben az ezzel a tevékenységeddel kapcsolatban felmerült (és igazolt!) költségeidet levonhatod. A maradék lesz az adóköteles jövedelem.

Igazolt költség az, amit a nevedre szóló számlával, és/vagy egyéb okirattal (szerződés stb.) tudsz igazolni.


2./ 10 % költséghányados

Ez azt jelenti, hogy nem kell a kiadásaidról a nevedre szóló számlákat gyűjtögetni, hanem a bevételeddel szemben annak 10 %-át költségként leírhatod, csak úgy. Tehát a bevétel 90 %-a lesz az adóköteles jövedelem.


A kétféle költségelszámolási módot év közben nem keverheted. El kell döntened az elején, hogy melyik szerint határozod meg a jövedelemedet a bevételedből.


Év végén viszont újragondolhatod, hogy Neked melyik költségelszámolási mód a kedvezőbb. És válthatsz az év végi adóbevallásban a másik módszerre, de csak akkor ha év közben a 10 %-ossal számoltál. Ha tételest alkalmaztál, akkor év végén nem válthatsz át a 10 %-osra.


Mind a két esetben az adó mértéke: 16 %.

2012. júl. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!