Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha van egy négyórás tanári...

Ha van egy négyórás tanári állásom (rendesen, bejelentve, fel vagyok véve, fizetnek utánam mindent), akkor ehhez kiváltva a "7-es adószámot", hogy adhassak számlát fordítás esetén, akkor mit vonnak még tőlem a fordításért befolyt összegből?

Figyelt kérdés
Hogy működik ez?
2012. okt. 6. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A 7-es adószámmal az a gond, hogy ha a megbízó tb-kifizetőhely, márpedig a cégek azok, akkor ugyanúgy kell járulékokat fizetniük az így adott számla után, mintha számla nélkül, sima megbízási szerződéssel dolgoztál volna nekik. Épp ezért nem is szokták elfogadni. Az egyéni vállalkozóként/cégként adott számla után mindent saját magad fizetsz be.
2012. okt. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha egyéni vállalkozói igazolványt kiváltom, akkor arra is külön kell minden járulékot is fizetni, ha van a 4 órás állandó állásom, ahol fizetnek utánam? Vagy ez esetben már csak a befolyt összeg után kell fizetnem?
2012. okt. 6. 19:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak heti 36 órát elérő munkaviszony mellett lehet kiegészítő tevékenység a vállalkozás, máskülönben minden járulékot és adót be kell fizetni havonta legalább a minimálbér után. Ugyanebben a cipőben járok én is, 4 órában dolgozom, és hiába vagyok havi 130ezerre bejelentve, és fizet utánam a munkáltatóm egy csomó járulékot, ha kiváltanám a vállalkozóit, még havi 60ezer körüli összeget be kellene fizetnem. Aki 8 órára összesen minimálbért kap, az meg mentesül a kötelező befizetés alól. Elég igazságtalan törvény. Pont ezért egyelőre csak megbízásira szoktam fordítani, csak hát így jóval kevesebb munkát tud elvállalni az ember. Főleg közintézmények (iskolák, önkormányzat) adnak így ki fordítást, nekik mindegy, hogy kell-e utánad járulékot fizetniük (úgyis állami pénzből gazdálkodnak:)), csak legálisan menjen a kifizetés, el tudjanak számolni vele.
2012. okt. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!