Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell e ehhez adózni, vagy sem?

Kell e ehhez adózni, vagy sem?

Figyelt kérdés

Nos..Megpróbálom röviden megfogalmazni és lényegre törően elmondani a kérdésem.


Tegyük fel, ha van nekem egy mondják hivatalos játékszerverem, ahol online emberek játszanak/hatnak. Ha például ebbe a játékszerverbe hozzákapcsolnék egy "VIP funkciót", melyt már valódi pénzzel kéne/lehet megrendelni(!!Nem kötelezően!!), és az adott játékos mondjuk a bankszámlámra utalja a pénzt, és cserébe én bekapcsolom neki ezt a VIP szolgáltatást.

Ezért sértek e valamilyen törvényt, ha "csak úgy", pénzt küldenek a bankszámlámra(Mivel nekem még régebben azt mondták, hogy ezért a NAV "rám szállhat"), mivel elvileg az nem törvényszegés, ha "csak úgy" küldenek nekem pénzt a számlámra, elvileg ha haveromnak adnék pénzt, az se számít semmilyen törvényszegésnek, nem igaz?


Egy értelmes magyarázatot ill. választ szeretnék, mert ha ezért nem szállna rám a NAV, akkor megcsinálom, de előbb azért be szeretném magam biztosítani. Egy olyantól kérnék választ, aki ismeri a jogokat/törvényeket, illetve van tapasztalata ilyesmiről.

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2012. nov. 7. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően az üzletszerűség a lényeg.

Ha a haverod küld neked pénzt, az nem baj. De amikor már 400 haverod küld mind ugyanannyit csak úgy... :)

Azt nehéz kimagyarázni. Ráadásul mindannyiójuk köthető 1 azonos weboldalhoz.

2012. nov. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kulcsszó itt az üzletszerűség. Ha a havernak adsz pénzt, mert "kedved tartja", akkor az után nem kell adózni persze. De amiről írsz, az egy üzletszerű szolgáltatás, és mivel ilyen, számlát kell tudnod adni róla, amit mint magánszemély nem tehetsz, mert nincs adószámod - minimum egyéni vállalkozónak kell lenned ehhez.

Amint kiváltod az EV-t, máris fizetned kell magad után a tb-t, eü-t, stb.


Ha ezt az emelt szolgáltatást csak haveroknak nyújtod, kicsi az esélye, hogy a nav rádszáll, viszont ha idegeneknek, akkor bekaphatsz egy "próbafelhasználót", aki történetesen a nav embere. Aztán ha nem adsz számlát neki, rögtön jön az ellenőrzés.

2012. nov. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha neked ebből jövedelmed származik akkor bizony adóköteles. Ha a weblapon van ilyen hogy pénzért játszanak akkor az azért gyanús hogy te ebből nem látsz semmit.
2012. nov. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!