Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ellenörizhet engem a vám és...

Ellenörizhet engem a vám és pénzügyörség? Fodrász vagyok.

Figyelt kérdés
2012. nov. 15. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
A VPOP ma már a rendőrség része. Ha valamid elkerülte a vámot akkor ellenőrizhetnek.
2012. nov. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. nov. 15. 13:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A VPOP az APEH-kel "házasodott" össze: NAV (Nemzeti Adó- és Vámhivatal) lett belőle.

De ezen belül a Vámhivatalnak is több részlege van (jövedékis, termékdíjas, stb)

2012. nov. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Valóban, az apeh és a VPOP fogott össze, lett belőlük NAV.

Persze, valamit én is hallottam félfüllel, hogy talán nem olyan régen alakítottak egy részleget, amely viszont a rendőrséggel együtt végeznek razziákat, hasonlókat kábszer, fegyver, hasonló ügyek esetén.


A műkörmöshöz valószínű az a részleg vonul ki, amelyik a környezetvédelmi termékdíjak fizetésének betartását ellenőrzik.

2012. nov. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Nemcsak a műkörmöshöz, a fodrászhoz is!! :))))

2012. nov. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2012. nov. 16. 13:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Zőccségeket én is tudok írni! Mi az, h a NAV a rendőrség része? A rendőrségnek is van gazdasági bűncselekményekkel foglalkozó részlege(vagy osztálya, alosztálya mittoménmi), de az nem ugyanaz. A rendőrség nem ellenőriz csak úgy, ők csak bejelentés, feljelentés után nyomoznak. Nemúgy a NAV! Ők bármikor, bárkit ellenőrizhetnek és meg is teszik. Leggyakoribb a civilnek álcázott próbavásárló, de ez fodrásznál nem valószínű, viszont rendszeresen végeznek vagyonellenőrzést próbaszerűen is, bejelentésre is. Névtelen bejelentés esetén mérlegelhetik, hogy ellenőriznek-e, viszont ha vmi jóakaród névvel jelent fel, akkor hivatalból ki kell vizsgálniuk a bejelentést. Ez azt jelenti, h 5 évre visszamenőleg az összes bevétel, kiadás, vagyongyarapodás, rezsi stb. költségeddel el kell számolnod, igazolnod kell.

Persze ezen felül előfordulnak közös akciók rendőrökkel, tisztiorvosi szolgálattal, meg akárkivel célcsoportokat ellenőriznek, de az fodrászként rád nézve nem komoly veszély.

Ha jó magyar szokás szerint minimálbér körüli eredményt produkálsz és közben két évente autót cserélgetsz meg évente egzotikus helyeken nyaralsz, és a hivatalos bevételed a rezsidet sem fedezi, akkor van mitől fosnod, egyébként nem hiszem, hogy rezegned kellene az ellenőrzéstől.

2012. nov. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Bertold ***** válasza:
1., a NAV nem a Rendőrség része, egy teljesen különálló szervezet. 2., Szerintem igen, ellenőrizhetnek. Illetve az általad használt termékek (hajlakk,hajfesték, hajszárító,stb,) származását,hogy pl. külföldön vásároltad-e ? ...és ha igen, rendelkezel-e a megfelelő papírokkal ? Illetve fizettél-e vámot ? Bárkit ellenőrizhetnek,aki gazdasági tevékenységet végez, Pl.: Piaci árusítókat.
2012. nov. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Jajj dehogy, hiszen te fodrasz vagy.

Egy ujjal sem erhetnek hozzad, hiszen te vagy az evolucio csucsa:)

2012. nov. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Apám egyik haverja az NAV-nál dolgozik, és hát elég hatalommániás. Ebből fakadóan megbüntetett egyszer egy fodrászt 100000 Ft-ra mert nem adott blokkot. Szóval biztos vagyok benne.
2012. nov. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!