Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mik a lehetőségek, ha Gyes-t...

Mik a lehetőségek, ha Gyes-t lemondanám, mert az új munkahely ahol most 6 órában dolgozom átvenne 8 órába? A régi munkahely nem tud visszavenni, mik a lehetséges lépések?

Figyelt kérdés
Segítség kellene,szeretnék tisztán látni.Dolgoztam egy cégnél 5 évet majd a munkahely elköltözött akkor épp az első gyermekemmel voltam kismama,amikor mindenkitől megváltak aki ott dolgozott.Én állományba maradtam és szültem még egy gyermeket.Most a második gyermekemre kapom a GYES-t de elkezdtem dolgozni egy új cégnél.Heti 30 órában tavaly május óta.most kaptam egy ajánlatot,hogy átvennének 8 órában mert kellenék.A GYES majd június elején fog letelni.A régi munkahelyem nem tud majd alkalmazni és 9 évnyi munkaviszony után el kell küldenie.gondolom járna 2 havi munkabér + a szabadság.Az a kérdésem,hogy ha előbb lemondom a GYES-t az Államkincstárnál,akkor a régi munkahelynél mi a teendőm?Nekem kell felmondanom ha a régi munkahelyen, ha dolgozni akarok vagy ha a gyermekem 3 éves korában letelik a fizetés nélküli szabadságom amin elvileg vagyok,akkor ők majd kirúgnak?Maradhatok a régi munkahelyen állományba attól független (fiz.nél.szabi alatt) ,hogy egy másik munkahelyen dolgozok 8 órában?Nem tudom mik a lépések.

2013. jan. 26. 20:21
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!