Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen vállalkozási formát...

Milyen vállalkozási formát válasszak nyugdíjasként, hogy ne veszítsem el a nyugdíjamat?

Figyelt kérdés
2010. január 01-től vonulok teljes jogú szolgálati nyugdíjba (átszervezés miatt 44. évesen). Mivel még van két eltartott kiskorú gyermekem, akiket egyedülállóként nevelek és rengeteg hitelem szeretnék vállalkozni (tudom, hogy állást nem vállalhatok), de nem tudom milyen formában tegyem, hogy a nyugdíjam is megmaradjon.(Bt.Kft???)
2009. szept. 23. 06:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van egy éves keretösszeg(71500ft*12) amit ha túllép akkor nem fogják a nyugdíjat folyósítani, ez nem tudom szolgáltai nyugdíjnál is így van-e.
2009. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A minimálbérnek megfelelő összeget nyugdíjasként is megkeresheted. Ráadásul a jövedelem számít, ami ugye a bevétel mínusz kiadások, vagyis költségszámlákkal el tudod tüntetni jó részét annak, amit megkeresel.
2009. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!