Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bejelentkezett hozzánk az...

Bejelentkezett hozzánk az APEH, a saját házunkba fognak kijönni. Mihez van joguk? Pl. hogy benézzenek a hűtöbe? Ilyenekhez van joguk?

Figyelt kérdés
2008. jún. 16. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az apehtol kikérhetitek a jogaitokat, vagy is hogy kérjetek írásos (vagy törvénybe foglalt) dolgokat mit csinálhatnak. vagy a rendörségnek tudnia kell.

De nekem ha nincs rejtegetni valóm akkor nekem mindegy ha még ahütöbe vagy a szekrénybe néz be, csak ne tegyen rendetlenséget, ha pl a fehérnemüs szekrénybe akar benézni kérjen meg hogy szedjem ki neki. szóval kultúrált körülmények között akár mit.


pl én az ellen sem vagyok hogy gépembe akár ki bele nézhet. nincsenek fent rólam meztelen képek, nem töltöttem le illegális dolgokat, nem levelezek terroristákkal, tölem az néz bele aki akar. (de mivel nincs mit rejtegetnem ezért a kutya sem kiváncsi rá)

2008. jún. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az apeh csak akkor léphet a házatokba, ha ott folytattok gazdasági tevékenységet (vállalkozást) és akkor is csak oda ahol a tevékenység folyik, mondjuk ha a garázsban van boltotok akkor csak oda máshova nem. És ezt nem úgy kell elképzelni mint mikor a filmekben a rendőrség házkutatást tart, mivel nem is rendőrség és nincs is joguk ilyesmihez. A számlákat, nyilvántartásokat kérhetik el, de azt sem úgy hogy elkezdenek kotorászni, hanem mondják hogy elkérik, meg megnézhetik hogy ahová be van jelentve valamilyen tevékenység azt tényleg ott végzik-e, nem csak kamu székhely, ilyesmi.
2008. jún. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nincs rejtegetnivalónk , csak a könyvelőnk mondott olyat , hogy ha olyan bútorunk van akkor vigyük át a szomszédba (nehogy már túl vagyonosnak tűnjünk) Nincs is bútorunk!(na jó van régiek amiket helyrehoztunk , meg kaptunk párat de látszik hogy használt...)
2008. jún. 16. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!