Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan lehetséges, hogy a...

Hogyan lehetséges, hogy a legtöbb számtech kisker a bruttó nagyker árak alatt adja az árut? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van több számítástechnikával foglalkozó nagyker-től is árlistám, és azt látom, hogy rengeteg kisker a bruttó nagyker ár alatt adja a termékeit. Mindenhol azt olvasom, hogy az áfa visszaigényléssel játszanak, de még így sem értem, hogy hogyan lehetséges ez. Elképzelhető, hogy nem vagyok tisztában az áfa visszaigénylés jellemzőivel, de ez nekem nem kerek.

Van egy példám. (más összeggel, de arányaiban ilyen valós példákat láttam) Nagyker nettó 100, bruttó 127 forintért adja a terméket. A kisker bruttó 120 forintért, ami nettó kb 94,5 forint. A nagykernél 27 forint áfa tartalom van, a kiskernél pedig 25,5 forint. Tehát a kisker kifizetett 127 forintot, amiből 27 forintot visszaigényelhetne, de 25,5 forint áfa befizetési kötelezettsége keletkezik, magyarán visszaigényelhet 1,5 forint áfát. Így költött 127 forintot, eladta 120 forintért és kap az államtól 1,5 forintot. Szóval minusz 5,5 forintnál jár, azaz veszteséges.

Megköszönöm ha valaki elmagyarázza, hogy jól értem-e a dolgokat, vagy valami másképp működik. Illetve már csak azt tudom elképzelni, hogy nem a megfelelő nagykereknél érdeklődtem. (Mind olyan nagyker, ami csak viszonteladókkal áll kapcsolatban szerződéskötés után)



2013. jún. 4. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Neked valószinűleg van egy ALAP nagyker árlistád. A nagyker a forgalom alapján kedvezményt ad a kiskereknek. Minél nagyobb a forgalom, annál nagyobbat. 5-10-15-20%, változó hogy mire mekkora forgalom alapján mennyit. De többmilliós forgalom kell. Tehát amit te (nettó) 100-ért kapnál meg alapáron, azt a a kisker megkapja (nettó) 90-ért. Így lesz 4.5Ft (jelen esetben 5%) haszna.
2013. jún. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Másik oka az lehet, hogy a kisker. is megigényelte az import kereskedelmi tev-re az engedélyt, ezáltal kikerülve a nagykert és megtakarítva annak hasznát, közvetlenül kimegy határon túlra, ott sokkal olcsóbban tudja beszerezni az árut, mint itthon a nagykernél. Ezért ha arra teszi rá a saját hasznát, még mindig alatta maradhat annak az árnak, mint a nagyker bruttó ára.
2013. jún. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!