Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kötelező e TB járulékot...

Kötelező e TB járulékot fizetnem, a havi 4350 Ftot ha külföldön dolgozom évek óta? Utólag befizettetik vagy büntetnek ha nem teszem?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy kell e a TB járulékot fizetnem állampolgári alapon ha itthon nincs munkahelyem, és Amerikában dolgozom évek óta? Hogy működik ez a TB fizetés mert helyesen akarom csinálni.
2009. nov. 17. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is USA-ban dolgozom évek óta. Itt fiztetem a biztositást és az adót. MO-n nem fizetek semmit. A TB kártyámat is leadtam a személyimmel együtt és külföldön élő magyar állampolgárként tartanak otthon nyilván. Szerintem nem kell két helyre fizetni. Viszont, ha otthon beteg lennék, akkor nem is lenne biztositásom. De mivel csak két hetekre megyek haza, nem szoktam otthon beteg lenni.
2009. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, akkor be kell jelentened, hogy külföldön élsz, és itthon akkor nem kell fizetned. Idén havi 4500 Ft.
2009. nov. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fizetned, ha az APEH-nál bejelented. Van egy nyomtatvány (neten is megtalálod), és azon van olyan rubrika is, hogy külföldre fizetsz biztosítást. De ha ott nem fizetsz, akkor ide kell, és ha nem fizetsz, akkor utólag behajtják+bünti.
2009. nov. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!