Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy működik az (azt hiszem...

Hogy működik az (azt hiszem Amerikában), hogy ha valaki nem tuja fizetni az adósságát, akkor csődöt jelenthet?

Figyelt kérdés

Volt a Spektrumon (Segítség, tönkrementem!) egy műsor, ahol olyan embereket mutatnak be, akik anyagilag tönkrementek. A legutóbi esetben az illető a sok adóssága miatt elment egy adósságkezelő szervezethez, ahol is csődöt jelentett. Ez azzal járt, hogy 7 évig nem kapott újabb hitelt, viszont megszüntették az addigi adósságait.

Az érdekelne, hogy ez hogyan működik náluk?


2008. júl. 19. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
39%
Miért, ki akarsz menni, felvenni egy csomó hitelt, majd csődöt jelentve hazajönni? :)
2008. júl. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

De Amerikában van olyan is, hogy kirendelt "pénzbeosztó" (a hivatalos neve most nem jut eszembe :))

Ennek az a lényege, hogy Ő mondja meg, hogy mit vehetsz meg, és mit nem. Ha ő azt mondja, hogy tesco párizsit fogsz enni 5 évig, és használt göncökbe jársz emellett, akkor azt kell csinálnod, és így kigazdálkodják hogy visszafizethesd az adósságodat.

2008. júl. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
24%

A csődeljárásról, a felszámolási eljárásról és a végelszámolásról szóló 1991.évi IL. tv (CSődtörvény) lehetőséget biztosít a vállalkozásoknak, hogy fizetésképtelenségük megszüntetése érdekében - csődbejelentés alapján - 90 ill. 120 napos fizetési haladékot kapjanak a hitelezőtől, hogy ezen idő alatt gazdálkodásukat megfelelően átszervezhessék, gazdálkodásuk zavarait megszüntethessék.

Ugyanakkor a t. intézkedik azon vállalkozások felszámolásáról(jogutód nélküli megszüntetéséről), amelyek a csődeljárás által biztosított lehetőségeket nem tudják vagy nem használják fel fizetéskétpelenségük megszütetésére és tartozásaik rendezésére.


Magánszemély nem jelenthet csődöt, csak jogi személy(pl vállalkozás, cég). Ha magánszemély nem képes fizetni a hitelezőjének akkor a hitel biztosítékán keresztül szerzi vissza a bank a hitel összegét, pl jelzáloghitel esetén elárverezi a házad és abból, ha meg van kezes akkor azoktól hajtja be behajtószerven keresztül. A bankok nem fogják hagyni hogy a kölcsönadott pénz elússzon, valamilyen formában biztos visszaszerzi, ha máshogy nem akkor polgári peres tárgyaláson keresztül.

2008. nov. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!