Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyen esetben vissza kell e...

Ilyen esetben vissza kell e küldeni az adóbevallásom?

Figyelt kérdés
2013-ban munkanélküli voltam egész évben.Novemberben voltam 1 próbanapon, ahol elvileg bevoltam jelentve arra a napra, de erről semmi papírt nem kaptam, fizetést se adtak.Amikor a TB-met intéztem akkor kiderült a rendszerben nyoma van, hogy arra az egy napra biztosított voltam.Most ilyenkor mi a helyzet?Kell erről az 1 napról adózni ha semmi fizetséget meg papírt se kaptam erről?

2014. febr. 11. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg "be voltál jelenteve" arra az 1 napra, akkor törvénytelen, hogy nem kaptál rá semmit. Ingyen munkavégzés TÖRVÉNYILEG nincs!

Ha egyszerűsített foglalkoztatás keretén (alkalmi munka) belül történt ez, arról is kellett, hogy kapj valamilyen igazolást, nem beszélve a Neked járó bérről.


Tehát valaminek lennie kell! Keresd meg azt a foglalkoztatód, és követeld rajtuk az igazolást, ha tényleg nem kaptál.

2014. febr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az bolt már megszünt, nem tudok rajtuk követelni semmit.
2014. febr. 12. 13:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben viszont akkor kérd az adóhivataltól, hogy ők készítsék el a bevallásod, ha van mit egyáltalán bevallani. Ha tényleg nem kaptál arra az 1 napra semmit, akkor ők sem fogják azt látni a rendszerben, ha meg kaptál (legalábbis papíron), akkor arról az egy napról elkészítik a bevallásod.
2014. febr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így fogok tenni, ma fel is adom postára.
2014. febr. 14. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!