Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az esedékes évi adóbevalláskor...

Olias kérdése:

Az esedékes évi adóbevalláskor a 13KATA nevű nyomtatvány mellett ugyanúgy ki kell tölteni a 1353-as nyomtatványt is?

Figyelt kérdés

2014. febr. 21. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, de ugye katásnak nem kell könyvelő...
2014. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy van e a KATA-s bevételen kívül más szja köteles jövedelmed. Ha van akkor igen kell készíteni bevallást.


Egyénként ez a KATA-snak nem kell könyvelő mindig úgy megragadja a szemem - elnézést ez nem a kérdezőnek szól - az elmúlt héten megszámolni sem tudom hány KATA-s esett be az ajtón hogy hát neki bevallást kell csinálni de hát nem tudja, és különben is miért van iparűzési adó és a kitöltésük bonyolult és neki márpedig azonnal de rögtön segítség kell.


Természetesen ha nem akkor rögtön előtte készíti el az ember, úgy hogy majd kiesik a szeme a monitorra mert hát ő meg akarja tanulni, akkor hiszti van.

Ha nem a monitorbámulás és 2 perc alatt megtanulok könyvelni típus, és elkészíti az ember a bevallásait jön a csodálkozás, hoyg hát csak ennyi volt?!


Egyszerűen tanulja már meg mindenki, hogy

1. ha nem kell könyvelő, de akkor vegye a fáradtságot hogy utánanéz a törvényben elolvassa és pontosan ugyanazt megteszi amit egy könyvelő (nekünk is idő és energia megtanulni egy egy törvényt/változást stb)

2. ha kell könyvelő, ne az legyen az alternatíva hogy gyors, olcsó/ingyen és pontos munkát végezzen, lehet választani van gyors, olcsó, de nem feltétlen minőségi munka, van gyors, minőségi de nem feltétlen ingyen munka, és van olcsó, pontos, de nem most azonnal munka.


Különben meg minden könyvelő szemét mert pénz kér a szolgáltatásért és nem ingyen dolgozik...


Mielőtt leszedi a fejem tényleg nem a kérdezőnek szántam személy szerint.

2014. febr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ment a zöld kéz, szívemből szóltál, én már nem írogatom ezeket a válaszokat. A fodrász se ingyen vágja a haját... S tudom most jön a hajnyíró, hogy azt is lehet venni, hát akkor ez dettó ugyanez....
2014. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!