Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelhet egy közgazdász egy...

Könyvelhet egy közgazdász egy kft-nél mérlegképes nélkül?

Figyelt kérdés
2008. júl. 23. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a munkáltatódtól függ, hogy rád bízza e a könyvelést, de egy kft-nél azért már nem jellemző hogy mérlegképes nélküli könyvelőt alkalmaznak....meg pl felelősséget nem vállalhatsz érte.
2008. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hogy-hogy nem vállalhatok felelősséget?

Ezt nem értem.

Vagy könyvizsgálónak ellenőrinie?

2008. júl. 23. 11:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy kell ellenőrzés, egy kft az könyvvizsgáló köteles. na látod erről beszélek. Ha könyvelő lennél ezt is tudnád. Ne haragudj, most nem megbántani akartalak, csak rámutatni, hogy elég nehéz dolgod lesz akkor ha a tanfolyamot nem végzed el. Nem elég csak ismerni a könyvelőprogramot és lekönyvelni a számlákat...
2008. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a cég 50 millió forintos forgalmat generál tárgyévben kötelező regisztrált(!) mérlegképes könyvelőt alkalmazni! Tehát mégcsak az sem elég, hogy megvan neki a tanfolyam, a pénzügyminisztérium adatbázisában szerepelnie is kell a könyvelőnek!
2008. júl. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, uccsónak igaza van, azt kifelejtettem.
2008. júl. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azt hiszem inkább beiratkozok egy tanfolyamra. Szeptemberben gondolom indulnak.

2008. júl. 23. 12:34
 7/13 anonim ***** válasza:
Azt hiszem most változtak meg a szabályok, most már csak diplomára adják a mérlegképest.
2008. júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem a diploma a lényeg, hanem az hogy a nem szakirányú felsőfokú végzettséggel rendelkezők most kezdhetik el utoljára a mérlegképes könyvelői tanfolyamot, szakirányú (OKJ-s) középfokú végzettség nélkül!

A változások 2008. augusztus 1-től lépnek életbe.

2008. júl. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja és talán aug. 1-től 9 vizsgával több kell a mérlegképes könyvelői végzettség megszerzéséért!

Én ezt pl a [link] oldalon olvastam, ahol megnézheted azt is hogy mi ez a plussz kilenc vizsga.

2008. júl. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Megjegyzés: azért az egyetemen (főleg számvitel szakirányon)jóval magasabb óraszámban adják a tárgyakat. A mérlegképes képesítést még csak gyakjegy megszerzéséhez sem fogadták el. Ehhez képest a mérlegképes képzésen nem adnak felmentést egy tantárgyból sem. Akkor ez most hogy van? Egyébként a könyvelés gyakorlat kérdése. Na jó, azért kell tudni dolgokat...
2008. júl. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!