Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bejelentett alkalmi munkaviszo...

Bejelentett alkalmi munkaviszony után, hogyan adózok?

Figyelt kérdés

Volt alkalmi munkaviszonyom a nyár folyamán. 15 napra voltam bejelentve. Átutalással kaptam meg a béremet, de azt nem tudom, hogy a nettó, vagy a bruttó bért kaptam-e meg.


Szóval, hogy kell-e még külön a SZJA-t befizetnem, vagy azt már levonták tőlem akkor.


Hogy működik ez? Most próbálom elérni a foglalkoztatómat.



2014. márc. 27. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

Bruttó.

Egyébként kellett, hogy kapjál róla egy igazolást az adóbevallás miatt.


Ha a napi béred nem érte el a 4.510,- Ft-ot, akkor nem kell adózni, és bevallani sem.

Tehát Neked 15 nap x 4.510,- = 67.650,-ig nem kell adózni!

2014. márc. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1., jó nagy butaságot írtál


neked a nettó bért utalták ki, és szerintem mindent levontak amit kell!

de az szja bevallást szerintem attól még be kell nyújtanod.

2014. márc. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

38 napot dolgoztam a nyáron és összesen 146 ezer forintot kaptam. (Június 15 nap 56 ezer, július 15 nap 58 ezer, augusztus 8 nap 32 ezer.)


Így voltam. Szóval nekem a napi bérem nem haladja meg a 4510 FT-ot.

2014. márc. 28. 17:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló!


A "szerinted" az nagyon kevés.

Bruttót kaptál, nem vontak belőle semmit, és ha az előzőleg leírt összeget megszorzod a napok számával, az az adó alól mentesített keretösszeg Neked a 2013. adóévre. Ha azt nem haladja meg a kapott összeged, akkor nem kell vele foglalkozni, bevallani sem. Ha meghaladja, akkor pedig csak a "feletti" részt kell bevallani és megfizetni utána az SZJA-t.


Az ezzel kapcsolatos iratokat ettől függetlenül nem szabad kidobni, az adó elévüléséig meg kell őrizni, bármikor kérheti egy ellenőrzés alkalmával a NAV. Azzal bizonyítod, hogy nem volt bevallási és fizetési kötelezettséged ezzel kapcsolatban.

2014. márc. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

... tehát 38 nap x 4.510,- Ft 171.380,- Ft-ig "adómentes" vagy. Mivel ennél kevesebbet kaptál a 38 napra, ezért nem kell vele foglalkoznod.


Viszont, ha volt másjellegű, adóköteles jövedelmed, azt ne felejtsd el bevallani! :)...

2014. márc. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Korrekt volt. Időközben én is utánanéztem. Valóban így van. Nem kell bevallanom, de azért elviszem a könyvelőhöz.
2014. márc. 29. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!