Átvert a munkáltató?

Figyelt kérdés
Azt mondja nincs semmilyen papir a kilepesrol mert napi bejelentések voltam. A kilépés utan masfel hétre nem volt érvényes a tb.m ha semmilyen papir nincs a jövő évi bevallást mi alapján készítem el? Probaltam keresni a céges könyvelőt de nem reagál semmire.

2014. ápr. 15. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
11%

Ha tényleg egyszerűsített foglalkoztatás volt (alkalmi munka), akkor is a végén kell, hogy kapj róla igazolást, és hogy mennyi jövedelmet szereztél ilyen formán.


Ha ezt nem akarja kiadni, akkor szinte biztos, hogy átvertek.


Irány a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség, ott tegyél bejelentést ez ügyben.

2014. ápr. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Alkalmi munkánál nincs ebből adódóan TBd.

Kilépésről nem kell papírt adnia.

Kifizetési jegyzéket kell kapnod, amin szerepelnek a ledolgozott napok és a kifizetett összegek.

Egyszerűen le tudod ellenőrizni, hogy be voltál-e jelentve és ha igen, akkor mennyivel:

Nyitsz egy ügyfélkaput és az EBEV szolgáltatásokban megnézed a járulékadat kivonatokat az adott hónapokra. (némi késéssel kerülnek fel, van úgy, hogy csak 2 hónap múlva látod őket)

Az, hogy nem adott semmilyen papírt, nem jelenti feltétlenül azt, hogy nem voltál bejelentve. Felénk is sok cég van amelyik bejelent, de a papírt csak hosszas könyörgés és hetek hónapok elteltével kapod meg (sőt olyan is volt, aki egyáltalán nem adott a dolgozóknak papírt, holott rendesen be voltak jelentve alkalmi munkára) Ráadásul nem is kis cégekről beszélünk.

2014. ápr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szóltam hogy ügyvédhez fordulok. Erre azt írták hogy adnak oapirt holnap. Meglatjuk
2014. ápr. 16. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!