Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jogosult vagyok családi...

Jogosult vagyok családi adókedvezményre? Részletek bent.

Figyelt kérdés

Jómagam 22éves vagyok, szüleimnél lakom az öcsémmel, aki 16 éves. Év eleje óta dolgozom, az előző év első felében tanultam, nyártól decemberig pedig dolgoztam. A jelenlegi és a tavalyi munkahelyem között kb 1 hónapig munkanélkülin voltam.

Édesanyám rokkantsági járadékot kap, a 80%-os egészségkárosodására. Emlőrák diagnosztizálása után 2012. novemberében le kellett amputálni az egyik mellét, és emiatt le is százalékolták, a fent említett 80%-ra.

Édesapám rokkantsági ellátásban részesül, 42%-os egészségkárosodással. Ő néha alkalmi munkát végez.


Én igényelhetem édesanyámra, vagy édesapámra a családi adókedvezményt? Valamint a tavalyi évre visszamenőleg még lehetőségem van megigényelni?


Sajnos egyikünk sem jártas az adózás terén, ezért szeretnék segítséget kérni.


Köszönöm előre is!



2014. ápr. 22. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
családi adókedvezményt akkor igényelhetnél, ha gyereked illetve gyerekeid lennének, a szüleidre nem
2014. ápr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lényegében annak jár aki családi pótlékot is kap.
2014. ápr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ebből gondoltam, hogy én is igénybe vehetném, a "D" pont alapján.


"jogosultak: Három vagy több gyermeket nevelő szülő, Gyermeket nevelő szülő, Egyéb, jogszabály által meghatározott pénzellátásban részesülő személy

A jogosultság feltétele: A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult: a) AZ A MAGÁNSZEMÉLY, AKI A CSALÁDOK TÁMOGATÁSÁRÓL SZÓLÓ TÖRVÉNY SZERINTI GYERMEKRE TEKINTETTEL CSALÁDI PÓTLÉKRA JOGOSULT, b) A VÁRANDÓS NŐ ÉS vele közös háztartásban élő HÁZASTÁRSA, c) aki SAJÁT JOGÁN RÉSZESÜL CSALÁDI PÓTLÉKBAN, VAGY A VELE KÖZÖS HÁZTARTÁSBAN ÉLŐ magánszemélyek közül egy SZEMÉLY, d) aki ROKKANTSÁGI JÁRADÉKBAN RÉSZESÜL VAGY A VELE KÖZÖS HÁZTARTÁSBAN ÉLŐ magánszemélyek közül egy SZEMÉLY."

forrás: kezenfogva.hu

2014. ápr. 22. 20:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Családi kedvezményre az jogosult, aki családi pótlékra jogosult a háztartásában nevelt gyermekek után, valamint az, aki saját jogán jogosult családi pótlékra. Mint például az árva, de tanulói jogviszonnyal rendelkező emberke. Mivel szülei nincsenek, ezért saját jogán jogosult családi pótlékra, ezért saját jogán jogosult családi kedvezményre is. Ha Ő nem tudja adóköteles jövedelem hiányában érvényesíteni a családi kedvezményt, akkor a vele egy háztartásban élő hozzátartozója megteheti helyette. Persze csak az tud vele élni, akinek van adóköteles jövedelme is, hiszen egy adóalapot csökkentő kedvezményről beszélünk.



Saját jogán az kérelmezheti a "családi pótlékot", aki közoktatási intézményben tanulmányokat folytat, a tankötelezettsége megszűnt, és


•akinek mindkét szülője elhunyt,

•akinek a vele egy háztartásban élő hajadon, nőtlen, elvált, vagy házastársától külön élő szülője elhunyt,

•aki kikerült az átmeneti vagy tartós nevelésből

•akinek a gyámsága nagykorúvá válása miatt szűnt meg

•aki a vér szerinti, örökbe fogadó szülőjével, nevelőszülővel, hivatásos nevelőszülővel, gyámmal nem él egy háztartásban

•a gyámhivatal szülői ház elhagyását engedélyező határozata szerint az iskoláztatási támogatást a nagykorúvá válása előtt is részére folyósították.


Gondolom, ez utóbbi nem áll fenn, tehát nem saját jogon kapod a családit, ezért csak a szüleid érvényesíthetnek családi kedvezményt, ha egyáltalán jogosultak rá.

2014. ápr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!