Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallásban kérnék segítség...

Adóbevallásban kérnék segítséget! gyes járuléka, gyed,2 nap munka, szabadságmegfizetés. Ezeket hová írjam?

Figyelt kérdés

-gyed: 653.395 huf. Szerintem ez nem munkaviszonyból származó bérjövedelem. Akkor melyik sorba írjam?

-Gyesről kaptam igazolást a járulékról. 13.015 ft. Ezt hol kell feltűntetnem?

-Dolgoztam 2 nap alkalmai munkát. 9900 ft. Ezt az első sorba írom.

-Megszűnt az előző munkahelyem, ahonnan szülni mentem. A kilépő papíron szerepel a szabadságkifizetés. (Nem fizették egyébként ki, bottal üthetem a nyomukat)Mindegy. Ezt hová tűntessem fel?


Kérlek segítsetek? Senkit sem tudok megkérdezni, könyvelőre nem tellik.



2014. máj. 15. 10:43
 1/7 A kérdező kommentje:

Közben ahogy olvasgatok a témával kapcsolatban arra jutottam, hogy a gyes járulékát nem kell feltűntetnem.


Azért a többivel kapcsolatban kérem, hogy valaki segítsen!!! A gyedet jól teszem, ha a más bérjövedelem sorban tűntetem fel?

2014. máj. 15. 10:59
 2/7 A kérdező kommentje:
A szabadsággal kapcsolatos összeget, 45.000 ft-ot is a más bérjövedelemhez adjam?
2014. máj. 15. 11:00
 3/7 anonim ***** válasza:

gyed, gyes és járulékai sehova.

alkalmi ha két nap volt, akkor az első sorba kell beírnod 880 ft-t, mert napi 4510 volt adómentes, te többet kaptál.

szabadságmegváltás szintén első sor. De erről kaptál M30 nyomtatványt???

2014. máj. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm a válaszod. Sehonnan sem kaptam konkrét M30 nyomtatványt. Még a gyedről a kormányhivataltól is csak Igazolást kaptam a 2013-ban kifizetett összegről és járulékokról. Most januárban ugyanazt az igazolást küldték ki, mint amit tavaly augusztusban a gyed lejártát követően. A 2 napos munkáról is a szerződés lejárta után a kilépő papírok között csak Adatlap van, amin az adó és a többi adat van felsorolva. Ugyanez a helyzet a szabadsággal is. Onnan is csak kilépőket kaptam tavaly. De a cég megszűnt, felszívódott, még a pénzemet sem kaptam meg, a cég megszűnését is csak utólag tudtam meg véletlenül.
2014. máj. 15. 11:09
 5/7 anonim ***** válasza:

GYED adóköteles, tehát be kell vallani. Bevallás 4. sora.

GYES adómentes, nem foglalkozol vele.

Alkalmi munkádból (2 nap esetén) 880,-Ft-ot be kell vallani a bevallás 1. sorába.


Ha a megszűnt munkahely az igazolásokon szerepeltet olyan jövedelmet, amit nem is fizetett ki, akkor azt bevallani sem szabad! Olyan jövedelmet szabad bevallani, amit meg is kaptál. A kiadott igazolás nem jó! Ha igaz lenne rajta az adat, akkor a bevallás 1. sorába kerülne az az összeg is.


Tehetnél lépéseket, de ahhoz tudnom kéne, hogy mit jelent az, hogy a cég megszűnt, felszívódott? Egy cég 2 nap alatt nem tűnhet el, nem szívódhat fel.

Ha nem muszáj, ne hagyd veszni a pénzed, bolond vagy, ha hagyod. Az egy dolog, hogy nem tudod merre indulj el ilyenkor, de azért kérdezem, hogy segíteni tudjak.

Az a halálom, hogy minden melós hagyja magát kifosztani, közben mindenre van megoldás, csak utána kell járni.

Most lehet, hogy én vagyok az a megoldás...:)

2014. máj. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kapott válaszokat. Szerencsére sikerült elkészíteni az adóbevallásomat, úgy néz ki minden rendben lesz vele. Nem akartam jogi útra terelni ezt a "csekély" összeget. Úgy éreztem nem éri meg ezért még több ideget enni, bíróságon például. A pénzt már buktam, az adóbevallás körül azt mondták minden rendben lesz, be van fizetve utánam minden. Köszönöm a segítő szándékot!
2014. máj. 16. 08:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így gondolod, és beálltál a "csordába"...


Én nem hagynám veszni.

2014. máj. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!