Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Internetes eladásokból származ...

Internetes eladásokból származó jövedelemmel? Részletesebben kifejtem:

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni, hogy például adóbevallás szempontjából járhat-e valami következménnyel ha mondjuk van az embernek egy millió forint vagyona, amit internetes kereskedelemből szerzett?


Az alapszituáció az az lenne, hogy ebay-en kereskedek, kisebb, nagyobb tételben régiségekkel, antik tárgyakkal, amit itthon megvásárolok (piacokon, használt cikk kereskedőknél stb) és az ebay-en továbbadom többszörös áron és így másfél, két éve alatt egy nagyobb összegre tettem szert. Ezzel kapcsolatban milyen szabályozások léteznek, mit kell ilyenkor csinálni?


Köszi előre is!



2014. jún. 21. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleve vállalkozóknak kéne lenned ehhez a tevékenységhez.
2014. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vállalkozónak kell lenni ahhoz, hogy mondjuk a bolhapiacon veszel valamit, aztán felújítod, restaurálod és utána meg felteszed egy internetes aukciós oldalra?
2014. jún. 21. 18:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vállalkozónak kell ahhoz lenni.

Konkrétan, ha ezt mindenféle bejelentés és adófizetés nélkül csináltad, akkor adót csaltál. Tehát számíthatsz büntetésre is.

szerinted a régiség kereskedők és a bútorasztalosok, restaurátorok hobbiból fizetnek adót és járulékokat?

Ezért tudtad olcsóbban adni, mert ezeket elcsaltad.

2014. jún. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De én ezt nem "üzletszerűen" csináltam, hanem hobbi szinten. Ehhez milyen válallkozást kell indítani, hogy valaki magánszemélyként árul -alkalmanként- egy aukciós oldalon?
2014. jún. 21. 23:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy mi az üzletszerű és mi nem, az nincs törvényileg meghatározva. De ha két év alatt összejött belőle 1 millió forint, az azért figyelemreméltó. Továbbá a régiségeket eleve azért vetted meg, hogy továbbadd őket, haszonszerzés céljából, saját anyagi felelősségedre. Szerintem ez már üzletszerű. (Olvass utánna neten!)
2014. jún. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ezek nem elsősorban festmények, meg ilyen klasszikus régiségek hanem inkább régi rádiók, használati tárgyak, régi játékok - amiket gyűjtőknek adtam el vagy múzeumoknak. Szóval ezek között van olyan amit saját magamnak is vehettem, nem konkrétan arra hogy azonnal továbbadjam. Hol lehet ennek utánaolvasni?


Az egy millió forintot csak példaképpen mondtam, hogy mondjuk nem 10000 forintról van szó, hanem annál nagyobb, százezres tételről.

2014. jún. 22. 00:30
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Gazdasági tevékenység:


"valamely tevékenység üzletszerű, illetőleg tartós vagy rendszeres jelleggel történő folytatása, amennyiben az ellenérték elérésére irányul, vagy azt eredményezi, és annak végzése független formában történik"


Üzletszerűnek minősül többnyire az, ha valamit azért vásárolsz, hogy továbbértékesítsd.


A fenti "gazdasági" tevékenységet valamilyen vállalkozás formájában, vagy legalább adószámos magánszemélyként lehet végezni. Ennek feltétele, hogy az adóhatóságnak "bejelentési" kötelezettséged van a tevékenységeddel kapcsolatban, amelyre "engedélyt" úgy kapsz, hogy adószámot képeznek a részedre (ez nem azonos az adóazonosító jeleddel!).

Annak birtokában lehet végezni, és beszerezni hozzá a számla- és nyugtatömböt, fizetni az adókat, ha kell, a járulékokat is, elkészíteni a bevallást.


A fentieket nagyon dióhéjban írtam le.


Ha a cca. 2 év alatt ez csak alkalmanként fordult elő, akkor még rá lehet fogni, hogy a saját ingóságodat értékesítetted magánszemélyként.

Ebben az esetben évi 600 ezer BEVÉTELIG, illetve évi 200 ezer JÖVEDELEMIG adómentes a dolog, bevallani sem kell.

Ha a BEVÉTEL meghaladja a 600 ezret, akkor JÖVEDELMET kell számolni belőle. Ha az meghaladja a 200 ezret, akkor be kell vallani, és megfizetni utána az SZJA-t.


A jövedelem számításának több módja lehetséges, ezt most nem írnám le részletesen.


A leírásom alapján döntsd el, hogy mi a helyzet akkor Nálad...

2014. jún. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező fenti tevékenysége abban az esetben valószínűleg nem számít üzletszerű tevékenységnek, ha az eladások ellenértékét paypalon, mivel az üzletszerű tevékenység ismérve a jövedelem ellenében történő értékesítés, viszont a paypal nem minősül bankszámlának, ezért a rá jóváírt ellenérték sem tud jövedelem lenni. Onnantól számít jövedelemnek, ha kiveszi magyar bankszámlára. Legalábbis szerintem.
2014. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen Kedves Utolsó Válaszoló!


Erről már régóta folynak viták, a végeredményt viszont nem ismerem...

2014. jún. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ilyen tételben már igen.
2014. júl. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!