Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » VAT registration number micsoda?

VAT registration number micsoda?

Figyelt kérdés

Egy UK oldalról vásárolok éppen, és ugye úgy vannak megadva az árak, hogy alap ár + VAT. Na most, a sales-es fazon azt írta a megrendelésemre emailben, hogy ha van VAT registration number-em, akkor a VAT-ot nem kell kifizetni. Annyit már kihámoztam, hogy ez valami EU-s ÁFA regisztrációs szám, csak az nem világos, hogy:

1. hol/hogyan lehet ilyen számot szerezni?(Egyéni vállalkozó vagyok egyébként, szóval van rendes adószámom)

2. Nem teljesen értem azt a részét ennek az egésznek, hogy most akkor teljesen mentesülök a VAT fizetés alól, vagy ez csak annyit jelent, hogy ők nem számlázzák ki, de nekem kötelező utána befizetnem? Ha a második, akkor kinek/mennyit kell fizessek?



2014. jún. 26. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
ezt ne nagyon fontolgasd, ugyanis akkor a VAT-ot (magyarul ÁFA) itthon kellene befizetned, ami itthon magasabb, 27% Tehát nem éri meg, mert mindenképpen ki kell fizetned vagy itt vagy ott.
2014. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fordulj a könyvelődhöz, ő tud kérni neked eu-s adószámot
2014. jún. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
EU-s adószámod akkor lehet, ha vállalkozásod van. Ha azt feltüntetik a számlán, akkor EU-n belüli cégektől nettó áron vásárolhatsz.
2014. jún. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó, ezt eddig értem, hogy VAT nélkül vásárolhatok. De a kérdés az, hogy akkor a VAT-ot mindenképp ki kell fizetnem, csak legfeljebb nem vásárláskor, hanem később a NAV-nak?
2014. jún. 26. 20:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell, hiszen ha ÁFA-körben lévő vállalkozó vagy, akkor a befizetett áfát amúgy is visszakapod az államtól. De ha ennyire nem vagy képben, akkor nyilván nem áfázol, szóval amúgy is tárgytalan. Esetleg ha van olyan ismerősöd, aki áfás vállalkozó, és beleegyezik, hogy az ő nevében menjen a vásárlás, akkor megúszhatod az áfát.
2014. jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na ja, én KATA-s vagyok, nem fizetek ÁFA-t. Akkor mind1, nem szarozok vele, hogy regisztráltassak VAT number-t.
2014. jún. 26. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!