Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a érjem válás esetén...

Ha a érjem válás esetén odaadja az ö részét a lakásnak mint gyerektartás. Akkor kell illetéket fizetni utána? Van rajta hitel. Csak akkor tudom átiratni ha az lejár az még majdnem 15 év.

Figyelt kérdés
2008. aug. 3. 19:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést elirtam az elejét a férjem.
2008. aug. 3. 19:38
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mármint a te nevedre akarod íratni gyerektartás címen? Mert az nagy baleset.

Ha a gyerek kapná, akkor a gyámhivatal hozzájárulhat ahhoz, hogy a továbbiakban csökkentett gyerektartást fizessen. De azt megoldani, hogy ő semmit, szinte képtelenség. Ilyenhez a gyámhivatal nem igazán járul hozzá.


Ezt ahogy meg szokták oldani: Megállapíttatják a gyerektartás-minimumot, és "maguk között" rendezik a dolgokat. Veszélye: Ha te mégis azt mondod, hogy fizessen, akkor neki fizetni kell. Függetlenül, hogy adott vagy sem.

2008. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm ezt úgy oldotta meg, hogy minden hónapban feladja a lakás törlesztő részletét a volt férjének, az meg visszaküldi, mint gyerektartást! Papíron mindenki le van védve! A házrészt átírták a gyerek nevére, és az asszony a haszonélvező! Kellett illetéket fizetniük, de legalább minden tiszta!
2008. aug. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocs, szét vagyok esve!

Az ő esetükben nem volt hitel!

2008. aug. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Egyik ismerősöm ezt úgy oldotta meg, hogy minden hónapban feladja a lakás törlesztő részletét a volt férjének, az meg visszaküldi, mint gyerektartást!"


Ha az asszony nem küldi a férjének a lakástörlesztőt, a férjnek ugyanúgy kell a gyerektartást fizetni. Ez a módszer NEM TISZTA, hanem kölcsönös bizalmon alapul. Ha a kérdező és a férje között is fennáll a bizalom, akkor nincsen semmilyen gond, de ha nem, akkor ez nem egy járható út, mert az asszonypajtás igencsak meg tudja szívatni az exet.

2008. aug. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én azt szeretném ha a lakás a gyerekeimé lenne és nem foglalná le senki,sajna megvan rá az esély.Ha elválunk(hogy odaadja a gyerekeknek a részét,de átiratni nem tudom a hitel miatt,majd csak 15év múlval),akkor ez a földhivatalnál igy azért bejegyzik?Mert ha igen akkor más nem tudja a lakásunkat lefoglalni mivel a gyerekeké lesz mint gyerektartás.De én azt hallottam ilyen esetben illetéket sem kell fizetni igaz ez?Ha a haszon élvezettet ráiratom a férjem nevére akkor nem tud senki a férjem részéröl foglalni?Mert akkor a gyerekeké lesz?
2008. aug. 4. 11:32
 7/10 A kérdező kommentje:
Amugy milyen lakástörlesztöröl beszéltek?A férjemm is itt fog lakni csak azért válunk el hogy ne fohlalják le a lakást ,igy a gyerekeké lesz a lakás!
2008. aug. 4. 11:34
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja meg a mi lakásunkon 80% hitel van,amit én a feleség fizet.
2008. aug. 4. 11:35
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ez a módszer NEM TISZTA, hanem kölcsönös bizalmon alapul."

Náluk szépen meg volt írva róla a szerződés!

2008. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Amugy milyen lakástörlesztöröl beszéltek?A férjemm is itt fog lakni csak azért válunk el hogy ne fohlalják le a lakást ,igy a gyerekeké lesz a lakás!"


Ezt gondolom ki kellett volna találnunk, mert az elején nem említetted!

2008. aug. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!