Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szerintetek nem alkotmányellen...

Szerintetek nem alkotmányellenes a pénztárgépek mobilnet használati díjának boltosokra terhelése?

Figyelt kérdés
Mert úgy vélem, az ellenőrző szerv kötelessége volna az ellenőrzés költségeit viselni, a szükséges rendszer üzemeltetése nem terhelhető az ellenőrzött jogi személyekre... Rosszul gondolom? Vagy van már hasonló kérdés az AB előtt?

2014. aug. 2. 20:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
41%

"Megtehetném persze, hogy egyedi sajtcetliket adok saját költségen, de minek ha már ott van egy államilag hitelesnek elfogadott eszköz. Nekem ez jobb, értékesebb, hitelesebb a sajtcetlinél. Ezért örömmel fizetek érte."


Ezzel az a baj, hogy törvény szerint KÖTELESSÉGED jótállási jegyet kiállítanod tartós fogyasztási cikkekhez. Ergo tök mindegy a nyugta adása vagy nem adása.


Az meg szvsz nagyon nem releváns a kérdésedben, hogy számodra mi hiteles. A kérdésed az volt, hogy törvénytelen-e az "ellenőrzés költségeit viselni a rendszer üzemeltetése kapcsán". Erre mondtam én, hogy nem törvénytelen, illetve jelenleg is így van, csak eddig papír formában történt, mostantól pedig digitálisan történik. Nincs változás, csak az eszköz más!

2014. aug. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
OK, köszi a segítséget. Hiszek neked, úgy tűnik egyedül maradtam a véleményemmel, sajnos tényleg ez van. Éljen a fekete gazdaság ezek szerint, mert a fehéret az ég egy adta világon semmi se védi már az efféle, folyamatos attrocitásoktól, lenyúlásoktól,igazságtalanságoktól. Még az alkotmány sem. :( Osztom a plussz pontokat és mihamarabb szakmát váltok - tartok tőle, nem egyedül. Hát, ennyit a legális kereskedelemről. Tanulságos volt...
2014. aug. 3. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!