Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Igy is kell illetéket fizetni?

Igy is kell illetéket fizetni?

Figyelt kérdés

Édesapám Anyukája meghalt,az öröksége némi pénz meg egy fél lakás!Közben a Mamám második férje úgy lerobbant hogy ápolásra szorul!Ezért a lakást eladták és Apuékhoz költözött!

Evvel kapcsolatban szeretnénk érdeklödni!A lakás 14 millió forintért lett eladva,ebböl a fele Apué vagyis 7 millió forint!Közben a tesómék vettek egy lakást 10millió forintért hitelre de mivel nem voltak hitelképesek ezért Apu nevén van a lakás meg a hitel is!

A hitelt egy hitelügyintézö cég csinálta potom 300.000ft-ért(!!!)!És ez a cég váltig állitja hogy elintézi hogy csak a külömbözet vagyis 3millió után kell majd adózniuk!De!!!Én szerintem ez nem megoldható mivel az új lakást hitelre vették!A családom váltig állitja hogy de ez igy reális törvényes dolog!Én viszont akkor is azt mondom hogy NEM!


Szerintetek?


Tudom!Kérdezek meg egy ügyvédet,de igazából annyira nem érdekel de már csak azért is kiváncsi vagyok rá!:)


2008. aug. 7. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az első kérdésem az lenne, hogy öröklés után mennyi idővel adtátok el az ingatlant? Az öröklés után mekkora összegből kellett örökösi illetéket fizetni? És menyik évben történt az eladás, idén? Ezeket a kérdéseket azért tettem fel, mert:

Idén lépett életbe egy új törvény miszerint ha lagalább 5 évig a tulajdonotok volt az örökölt vagy vett ingatlan akkor nem kell értékesítés után adót fizetni. Ha kevesebb, mint öt év akkor adózni kell! Ez úgy néz ki, hogy mondjuk illetéket 5 millió Ft után fizettek de ti 7 millióért adtátok el az ingatlang akkor 2 millió Ft után kell 20 % adót fizetni! (400 000 Ft-ot) És az teljesen lényegtelen,hogy az apukád nevén van az újabb ingatlan ha idén adtátok el az örörkölt ingatlant.

Én így tudom, mert mi is most adunk el egy örökölt ingatlant.

2008. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok!

Már nem iagzán értem a kérdést így, hogy többször átolvasom. Egyszer illetéket írsz egyszer pedig adót. A kettő nem ugyanaz! Akkor most mi a kérdés? Illeték vagy adó?

Ha válaszolsz az előző kérdésemre akkor többet tudok majd mondani.

2008. aug. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ne haragudj ha értelmetlen voltam!:S

Illetékre gondoltam amit az újonnan vett lakásra kell fizetni!

Amit Apu örökölt lakás az 6 éve van a fele apu nevén!aZ új meg idén lett véve de önerö nélküli hitelböl!Szóval nem az örökségéböl!

2008. aug. 7. 16:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Hár ez így tényleg egy nagyon jó kérdés! Régebben úgy volt hogyha eladtál egy ingatlant és abból vettél egy drágábbat akkor a különbözetből kellett illetéket fizetni. Viszont így ebben a helyzetben én sem tudom. Ha nem az örökségből vette akkor nem az egész után kell fizetni illetéket? Sajna nem tudok neked segíteni, viszont itt talán kapsz választ a kérdésedre: [link]

Itt regisztrálni kell! Hozzáértő személyek vagy ügyvédek válaszolnak. Keresd meg a hozzád legjobban passzoló forumot a sok közül és kérdezz! Sok sikert hozzá!

2008. aug. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok!

Viszont az jó hír, hogyha apukád eladja az örökölt ingatlant nem kell adózni belőle semmit, bármire elkölthető lesz a teljes összeg! :)

2008. aug. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az tuti hogy az a szabály megszűnt, hogy ha eladsz x Ft-ért egy lakást és veszel Y Ft-ért egy másikat akkor a kettől különbözete után kell illetéket fizetni, ez a szabály január elsejével megszűnt, tehát elvileg kell fizetni illetéket a megszerzett lakás után.
2008. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kozma Krisztián válasza:
54%

Sziasztok!


Egy apróságot hozzátennék...

mivel csak a fele volt apudé és a másik felét 2007-ben örökölte, tartok tőle hogy a fele után adóznia kell! :(


Ennek azért jobban utánanéznék...

Bár hallgathatsz is mint a sír! :)

2008. aug. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!