Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem értek valamit a NAV...

Nem értek valamit a NAV 14T1011 számú adat és változás bejelentő lap kitöltésében (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Egy valamit nem értek a kitöltésben, rászorultsági alapon nekem az önkormányzat átvállalta a TB fizetést. Ebben az esetben nekem a "Bejelentés a járulékfizetés Átvállalásával kapcsolatban" részt ki kell töltenem? Ide kérik az átvállaló adószámát, adóazonosító jelét és az aláírását is, így ezt csak az önkormányzati hivatal tudná kitölteni...


Kérleg segítsetek, nagyon fontos lenne!


2014. aug. 31. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Neked a B lapon az 1-es rovatot kell kitöltened.

A járulékfizetési kötelezettség megszűnésének oka: (a kódkockába) 3.

2014. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Ez biztos? Akkor ezt rosszul értelmeztem?:

[link]

De most nem értem, akkor mikor kell kitölteni a 2-es rovatot?

2014. aug. 31. 18:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a rész vonatkozik rád:

"Megszűnik az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség az alábbi esetekben:

– Ha Ön a Tbj. 16. § (1) bekezdés a)–p) és t)-w), illetve a Tbj. 13. §-a alapján egészségügyi szolgáltatásra jogosulttá válik. Ebben az esetben a 3-as számot írja a kódkockába."

Az önkormányzat nem átvállalja a járulék fizetést, hanem szociális rászorultságod alapján jogosulttá válsz.

A TBJ törvény 16.§ o) pontja (ha jól emlékszem a pont betűjelére)

A 2-es rovatot akkor kellene kitöltened, ha semmilyen jogon nem lennél jogosult a TBre, magad után kellene fizetned, de valaki (akár magánszemély, akár valamilyen szerv) megfizetné helyetted.

Az önkormányzat nem fizet semmit helyetted, hanem szociális rászorultság alapján megállapítja az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságod. De egy kanyi vasat sem utal a NAVnak.

Szoc.törvény 54.§.

2014. aug. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm, hogy elmagyaráztad!
2014. aug. 31. 21:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Az "átvállalás" akkor jön képbe, ha valamelyik hozzátartozód, vagy "jóakaród" kifizeti helyetted az egészségügyi szolgáltatási járulékot.

Az önkormányzati "átvállalás" nem ide tartozik, csak a magánszemélyes.

2014. szept. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!