Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Amikor munkanélküli voltam...

Amikor munkanélküli voltam nem volt tb ellátásom, egy évvel ezelőtt a nav követelt tőlem 50 ezret, aztán kértem hogy engedjék el, és kaptam egy levelet amiből azt értelmeztem hogy elengedték, most megint követelik a pénzt kamatostul, mit tegyek?

Figyelt kérdés
most már van munkám is , de én nagyon nem akarok fizetni, van rá esély hogy ezt elengedik? Vagy ezt most nem úszom meg? muszáj lesz fizetni?

2014. szept. 4. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

1 évvel ezelőtt nem fizettél TB-t és a NAV követelt 50 ezret amit a kérésedre elengedtek. A kérdés az, hogy az utolsó követelt dátum óta fizettél -e TB-t? Mert neked ha el is engedték, a további hónapokra fizetni kellett volna.

Elmagyarázom:

Tegyük fel, hogy te 2013 január 1-től- 2013 augusztus 31-ig nem fizettél TB-t. A NAV erre az időszakra vagyis 8 hónapra követelt 50 ezer forintot. Kérésedre elengedték a büntetés és elmaradt TB befizetését. Neked 2014 szeptember 1-től fizetni kellett volna a tb-t egészen a mai napig is.. Ha fizettél akkor nem jogos a követelésük. Viszont ha te nem fizettél hivatkozva arra, hogy márpedig még mindig munkanélküli voltál akkor a NAV jogosan követeli tőled a pénzt. Hogy másodjára is elengedjék, nem vagyok benne biztos, de ezt csak úgy tudod meg, ha írsz nekik egy kérvényt. Ha nem engedik el, akkor kérj részletfizetést. Azt mindig megadják.

2014. szept. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
bocsánat elírtam. Neked 2013 szeptemberétől kellett volna már fizetni újra
2014. szept. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
arra az időszakra követeli a pénzt amit már egyszer elengedtek, legalábbis mi igy értelmeztük a levelet, utána már volt tb m, mert találtam munkát és elmentem dolgozni, azóta is dolgozok.
2014. szept. 4. 10:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Megvan még a levél?
2014. szept. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen
2014. szept. 4. 12:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Feltennéd (a személyes adataid kitakarva), hogy lássuk, hogy pontosan mit írtak?
2014. szept. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!