Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkáltató nem jelent ki?!

Munkáltató nem jelent ki?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérdésem az, hogy a munkáltató megszüntette a munkahelyet a próbaidő lejárta előtt néhány nappal. Aláírtuk az azonnali hatályú munkaviszony megszüntetéséről szóló papírt. Január 9.-én vettük fel a bért, és a papírokat, így 5 nap múltén még él a munkáltatónál a bejelentésünk! A munkaügyi központban felhívták erre a figyelmem, illetve magam is nyomon követem ügyfélkapun keresztül a dolgot. Ebből lesz-e nekem valami problémám, illetve mikor szóljak neki, hogy ki kellene jelenteni minket..? Az rendben van, hogy addig is rendezve van a TB-m, annak örülök is, ám nem tudom, hogy ilyen esetben mire számíthatok?!



2015. jan. 14. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
eleve 8 napja van a törvény szerint a munkáltatónak kijelenteni téged, és ehhez még add hozzá amíg a hivatal értékelhetően fel is dolgozza. Neki nem érdeke nem kijelenteni téged hidd el!
2015. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Engem kb. 9 hónapja elfelejt kijelenteni a volt munkáltatóm, azóta már 2. munkahelyem van.


A lőtéri kutyát nem érdekli, hátrányom nem lesz belőle, de az tévedés, hogy a "TB-m" így rendezve van a kieső időre.


Inkább az izgatna, ha nem jelentene be időben...:)

2015. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy még nem jelentett ki, de a kijelentés meg fog történni, azzal a nappal, amikor felmondott neked!


Hogy a tb-d meddig van rendezve, az attól függ, mennyit dolgoztál vagy ha segélyt kapsz, akkor a munkaügyi által!

2015. jan. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!! :)
2015. jan. 15. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!