Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adóznom lakás kiadása után?

Kell adóznom lakás kiadása után?

Figyelt kérdés

Örökösödés útján van egy lakásom. Ki van adva havi 32.000 forintért. Tanuló vagyok, semmilyen más jövedelmem nincs.


-nem egyéni vállalkozó (sem az ingatlan bérbeadási tevékenysége vonatkozásában, sem más

tevékenységére tekintettel),

- tevékenysége kizárólag – az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXVII. törvény (a

továbbiakban: Áfa tv.) 86. §-a szerinti – adómentes ingatlan (ingatlanrész) bérbeadás

(haszonbérbeadás),

- az ingatlan bérbeadásra vonatkozóan az adóalany az általános forgalmi adót érintően nem él

az adókötelessé tétel választásának jogával,

- nem létesít kereskedelmi kapcsolatot az Európai Közösség más tagállamában illetőséggel

bíró adóalannyal. (Kereskedelmi kapcsolat e tekintetben: a termékbeszerzés és értékesítés

valamint a szolgáltatásnyújtás és -igénybevétel.)


Ezt találtam, de nem vagyok benne biztos, hogy jól értelmeztem. Kell adóznom?


2015. jan. 16. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
kellene, mivel jövedelmed származik belőle. bár jó magyarhoz mérten te se tedd, mint a többiek.
2015. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, kellene.
2015. jan. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy ha ezek közül mind egyszerre nem teljesül, akkor nem kell fizetni. Ezek alapján akkor nekem miért kell? Mi nem érvényes rám?
2015. jan. 16. 13:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Kell adóznod. Mivel nincs más jövedelmed, a bérleti díj 16%-át.
2015. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
De ha valakinél fent állnak a leírásban írottak és van más bevétele (dolgozik) akkor nem kell fizetnie?
2015. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha van más jövedelme a bérbeadás mellett, és évente a bérbeadással együtt eléri az egymillió forintot, a 16% adó mellé jön a 14% EHO.
2015. febr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
köszi :)
2015. febr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!