Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A kerdesem az lenne, hogy...

Szandi19911226 kérdése:

A kerdesem az lenne, hogy 2014.10.25. evvel kivagyok jelentve ahol dolgoztam 1, evet. De mar majusba eljottem, és a kilépő papirjaimat mai napig nem postázták ki. Ha nem küldik ki a papirjaim addig akkor mit tudok csinalni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 16. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"De már májusban eljöttem" konkrétan mit jelent?


Májusban szűnt meg ténylegesen a munkaviszonyod, vagy 10 hó 25-én?



Ha nem kaptad meg a kilépő papírjaidat és hiába kéred őket, hogy küldjék már el, akkor a munkahelyed szerinti Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség az illetékes ilyen ügyben eljárni. Náluk kell panaszt tenned, és ők majd hatóságilag kötelezik a céget rá megspékelve némi bírsággal.

2015. jan. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hozzáfűzném még, hogy új munkaviszonyt "kilépő" papírok nélkül is bármikor lehet létesíteni, hiszen egy pályakezdőnek sincsenek előzmény munkaviszonyai, mégis egyszer nekikezd elhelyezkedni valahol...:)
2015. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Új munkaviszony létesíthető a régi lezárása nélkül, de elég ritka, mivel a régi lezáratlansága miatt, az új munkaviszony "u.n.többes jogviszonynak minősűl" ezért az új munkáltató nem tudhatja, hogy milyen járulékfizetési kategóriába soroljon:

"...főállás?...másodállás?...mellékfoglalkozás?"!!!

Érdemes a munkaüggyel lezáratni a régi jogviszonyt, egy enyhe ejnye-bejnye hozzáadásával, különben az új munkaadó helyében én se reckíroznám, hogy tévesen soroljalak be egy jogviszonyba, és aztán engem büntessen a munkaügy.

Mégrosszabb, ha később a téves újbesorolás miatt, járulékkülönbözetet kellene fizetni a munkaadónak, és neked is, mert jogalap nélküli besorolásról lenne szó!

2015. jan. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Amiről Te írsz, az már régen volt...:)


Ma már minden jövedelem után mindent vonunk, nem érdekes, hogy mellék-, vagy főállás és heti hány órában történik.


Egyébként a régi időkben sem volt ez annyira probléma, ugyanis ha a dolgozó nem tudott előzményt felmutatni, akkor írásban nyilatkoztatni kellett róla, és onnantól kezdve saját felelőssége, hogy mit hazudott össze. A nyilatkozatnak megfelelően kellett döntenie a munkáltatónak járulékozás stb. ügyben, azt nem bírálhatta felül és nem is vonhatta kétségbe.

2015. jan. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogy a # 4/4 Időpont ma 07:51-es válaszoló írja.

"Az 1997. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Tbj.) 31. §-ának (1) bekezdése szerint több biztosítási kötelezettséggel járó jogviszony egyidejű fennállása esetén a járulékalap után mindegyik jogviszonyban meg kell fizetni a nyugdíj-, az egészségbiztosítási-, és munkaerő-piaci járulékot.


Ez azt jelenti, hogy több foglalkoztatási jogviszony esetén – függetlenül azok időtartamától -- a kifizetett biztosítási jövedelem után mindegyik jogviszonyban meg kell fizetni a 10 százalékos nyugdíj-, a 7 százalékos egészségbiztosítási-, és a 1,5 százalékos munkaerő-piaci járulékot. A 2013. január 1-jétől hatályos szabályok szerint most már valamennyi egyéni járulékfizetési kötelezettség felső határ nélküli."


[link]


Sőt, már a rózsaszín TB kiskönyv leadása sem kötelező, csak alá kell íratni a dolgozóval, hogy nem adta le a munkáltatónak.


A kérdezőnek:

Érdeklődtél már a munkaadódnál a kilépő papírjaidról?

Mit válaszolt?

2015. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!