Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell csinálnom adóbevallást?...

Kell csinálnom adóbevallást? Diákmunka

Figyelt kérdés
Csak 140-150 körül kerestem ezért érdemes kitölteni a nyomtaatványt vagy hagyjam? Adómentes 16% adót már levonták belőlle mikor megkaptam a pénzt

2015. febr. 2. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:

:-)


Persze, hogy kell!

2015. febr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké, mondták csak nem hittem el. Ilyen kis összegnél nem sok értelmét láttam, de hát ami kell az kell.
2015. febr. 2. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:

140-150 ezer? :)


Hát ez nem éppen kis összeg.:)


És még csak nem is adómentes.:)


Kell készítened adóbevallást mindenféleképpen!!!

2015. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

miért ne lenne adómentes??

600K felett kell adózni

2015. febr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Mondd, ha nem értesz hozzá, akkor miért válaszolsz?


Adóköteles jövedelmet szerzett a kérdező, mindegy hány forint, az adózó hány éves, milyen jogviszonyban szerezte, adóbevallást kell készítenie. Mese nincs!


Te valószínűleg kevered az ingóságértékesítéssel, ott létező dolog, hogy évi 600 ezer bevételig nem kell vele foglalkozni. Az is adóköteles, csak nem kell megfizetni rá az adót és bevallani sem.


Ráadásul adóelőleget vontak már belőle a kérdezőnél, tehát nem vitás a kérdés.


Kedves Kérdező!


Soha nem adót vonnak a jövedelemből, hanem adóelőleget!

Ez egy "saccolt" dolog, ami az esetek 98 %-ában forintra megegyezik az év végén kijött végleges adókötelezettséggel. Pontosan a fennmaradó 2 % miatt kell adóbevallást készíteni, amelynél nem egyezik meg, és az adóbevallás hivatott ezt rendezni.

2015. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!