Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magzati adókedvezmény ha...

Magzati adókedvezmény ha apának nincs bejelentett munkahelye?

Figyelt kérdés
Lassan betöltöm a 91. napot. Nekem van csak bejelentett munkahelyem a férjemnek nincs. Hogy kell ezt intézni és mennyi jár majd nettóban havonta?
2015. febr. 21. 19:51
 1/9 A kérdező kommentje:
1. baba lesz!
2015. febr. 21. 19:51
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván akkor te kapod akkor is ha dolgozol akkor is táppénzen vagy mint veszélyeztetett terhes.

10 ezer forint jár vissza.

Amikor az orvos kiadja a papirt, bemész a céged bérszámfejtő osztályára kérsz egy nyomtatványt. Értelemszerűen kitöltöd. az összeghez 62.500 Ft-ot írsz vagy a "fő" részhez 1-et.

Ha apuka munkanélküli akkor kell hozzá valami papir hogy munkanélküli, ezt a központ pl. kiadja, mert ilyenkor mindkét szülő munkahelyének le kell bélyegeznie a papirt (elkerülve azt hogy mindketten felvegyék a pénzt ugyanarra a gyerekre).

A következő fizetéskor már kapni fogod a 10 ezret pluszban.

2015. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Apuka nem munkanélküli. Dolgozik de sajnos nem jelentik be. :( ( talán heteken belül tud váltani munkahelyet) Ha sikerülne bejeletett munkát találnia akkor ezt a 10 ezret osztjuk meg havonta? Vagy marad nekem a havi 10 ezer a munkahelyemtől?
2015. febr. 21. 21:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért akarod megosztani?

Azok szokták, akik nem tudják maguk az egész kedvezményt igénybe venni (pl 3 gyerek van, és ott már havi 99ezer az igénybe vehető összeg, és nincs ennyi adója).

2015. febr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom! Akkor marad hogy én felveszem a 10ezret! :) kösziii
2015. febr. 21. 22:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Mielőtt csalódás érne...


10 ezer forinttal akkor lesz több a jövedelmed, ha van hozzá annyi levonandó adód, valamint járulékod.


Ha csak havi 30 ezret kap valaki (például mert részmunkaidős), akkor neki nem lesz 10 ezerrel több a nettója, hiszen a bruttó jövedelme után nincs annyi adó- és járulékkötelezettsége, hogy teljes mértékben érvényesíteni tudná a kedvezményt.


Én ezért nem szeretem, ha így adják meg az összegeket. Teljesen függ a havi bruttó jövedelem összegétől, hogy tényleg lesz annyival több, vagy sem.


Azt pedig nem tudhatjuk, hogy a kérdező éppen milyen és mekkora összegű ellátást kap, valamint a bejelentett munkahely is akármilyen részmunkaidős is lehet...:)

2015. febr. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért írtam hogy 10 ezer, mert nyilván a kérdező kap legalább minimálbért és akkor megvan a 10 ezer.

A párom is papiron minimálbéres és a lányunkra ő igényli vissza én meg a születendő babára kapom. Hacsak nem közmunkás szerencsétlen, csak össze lehet kaparni azt a 10 ezret....

2015. febr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az én nettóm 157ezer ft! (apa jövedelme 100-120ezer )Köszönöm a segítségeteket!!
2015. febr. 22. 14:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy "azért" írtad, de nem tudhattuk, hogy mennyi a havi adóalapja a kérdezőnek. Tehát nem szabad mindent készpénznek venni, mert adóalap-függő a dolog. Csak erre akartam rávilágítani, nem pedig Téged vérig sérteni.:)
2015. febr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!