Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás családi kedvezmény...

Adóbevallás családi kedvezmény visszaigénylésével elakadtam! Hova kell írni az összegeket és milyen összeget?

Figyelt kérdés
Ismerősöm márciustól kapta a családi kedvezményt, két hónap visszajár! De nem tudom milyen összeget és hova kell írni!

#adóbevallás #Családi kedvezmény 2014
2015. márc. 13. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány gyerek után igényli?
2015. márc. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy gyerek
2015. márc. 13. 11:23
 3/9 anonim ***** válasza:

A szóban forgó 1 gyermek után melyik hónaptól jogosult családi pótlékra valaki a családból?


Az egy dolog, hogy melyik hónaptól kapta év közben. Az az érdekes, hogy melyik hónaptól jogosult rá és mennyi ideig.

Egész adóévben jogosult ezek szerint?


Ha igen, akkor az évi családi kedvezmény keretösszege: 750.000,- Ft. Ez kerül a bevallás 19. sorába.

Valamint a 22. 23. 24. sorába is, ha az összeset tudja érvényesíteni.


03-as pótlapot értelemszerűen ki kell tölteni hozzá!


Ha rossz a fenti eszmefuttatásom, akkor valami konkrétabbat írj, egyébként nem tudunk érdemben mi sem segíteni!!!!

2015. márc. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-ast annyival javítanám, hogy a kedvezményre mikortól jogosult? Mert a magzati kedvezménynél még senki nem kap családi pótlékot, mégis érvényesíthető.
2015. márc. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval! A gyerkőc már nem magzat, 12 éves! Családipótlékot ha jól tudom egész évben kapta, a családi kedvezményt viszont csak márciustól, szóval két hónap, azaz 20 ezer forint még visszajárna... Viszont akármit csinálok, nekem azt hozza ki, hogy még neki kell fizetnie.... :/ A pótlap egyértelmű, az ki is van töltve... Azzal nincs gond!
2015. márc. 13. 18:19
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, és igen, elvileg egész évben jogosult volt rá....
2015. márc. 13. 18:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor azt tudom elképzelni, hogy rosszul vont SZJA-t a munkáltató.

Akkor kell még fizetni.

De ehhez pontos adatokat kellene tudni. Így nehéz megtippelni.

2015. márc. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Állami cég, elvileg az Szja rendben van.... Esetleg privátban pontos adatokkal tudnál segíteni?
2015. márc. 13. 21:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha még neki kéne fizetnie, akkor igen csak elszúrta a munkáltató az év közbeni adóelőleg levonását, ha egyáltalán elszúrta.


Írd meg légyszíves, hogy az adóalapja mennyi (17. sor) és az év közben levont adóelőleg (55. sor), valamint, ha év közben kapott járulékra vonatkozóan kedvezményt, akkor annak összegét is.


Abból mindjárt kiderül a turpisság. :)

2015. márc. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!