Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell szólni a NAV-nak, hogy...

Kell szólni a NAV-nak, hogy TB fizetés kötelezett lettem? Számíthatok tartozásra?

Figyelt kérdés
Eddig nappali tagozaton jártam egyetemre, de most levelezőre váltottam. Nekem kellene szólnom az adóhatóságnak, hogy innentől fizetnem kellene a TB-m (nincs munkahelyem), vagy tudni fogják automatikusan? Abban az esetben, ha nem értesíteném őket, akkor lehet hogy nappali tagozatosként leszek bejelentve egészen az egyetem elvégzéséig?

2015. márc. 29. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Kell szólnod.

Számíthatsz tartozásra.

Neked kell szólnod (bejelentkezned Tb fizetésre), de a NAV tudni fogja, hogy megszűnt a nappalis státuszod.

Nem leszel nappalisként bejelentve az egyetem elvégzéséig akkor sem, ha nem értesíted őket.

2015. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Neked kell bejelenteni, van erre egy külön nyomtatványuk. Ha bemész valamelyik ügyfélszolgálatukra, ott segítenek. Ha nem értesíted őket, akkor egyszerűen nem lesz biztosítási jogviszonyod. Egy darabig meg lehet úszni, de ha véletlenül dokihoz kell menned, és ott kibukik, nagy eséllyel visszamenőleg is behajtják rajtad. Akkor már kényelmesebb havonta fizetni. Kb. 7000 Ft, nem egy nagy összeg.
2015. márc. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%
6930 forint havonta konkrétan.
2015. márc. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
35%
Ha fizeted magad után ezt a havi összeget, akkor sem lesz biztosítási jogviszonyod. Ennek ahhoz semmi köze. Ez egészségügyi szolgáltatás igénybevételére jogosít, nem másra. Anélkül is ellátnak a dokinál, és fizetni sem kell érte, csak azért, amiért bárki másnak, viszont az egészségügyi szolgáltatási járulékot behajtják rajtad akár évekre visszamenőleg is, mert ennek fizetése kötelező. Az fizeti, akinek munkaviszonya van (levonják a fizetéséből és más a neve is, de a célja ugyanaz), annak, akinek nincs "biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonya", az pedig saját maga után köteles fizetni egészségügyi szolgáltatási járulék címén, ha nem tartozik a kivételek közé (pld. kiskorú, diák, nyugdíjas, GYES ellátott stb.).
2015. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!