Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az interneten eladott dolgok...

Kérdezlek kérdése:

Az interneten eladott dolgok után hogy működik az adózás?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy munka mellett lehetne még plusz bevételre tenni hogy ha innen onnan beszereznék általam olcsónak vélt árukat, megvenném, és kis haszonnal értékesíteném az interneten. Viszont azt nem tudom hogy így akkor hogyan is működik az adózás, mennyi adót kell fizetni? Azt olvastam hogy éves szinten 600.000 forint alatt nem kell vagy ha éves nyereség nem éri el a 200.000 akkor sem kell. Azt nem tudom, hogy mi van ha ezen érték főlé esnének esetleg a számok, és ezért is vagyok itt. Előre is köszönöm annak aki értelmes értékes választ ad.

2015. jún. 15. 16:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azt is biztosan olvastad, hogy az általad leírtak arra az esetre igazak, ha magánszemélyként a saját felesleges dolgaidat értékesíted.


Amint üzletszerűen "kereskedsz" (ezt tennéd Te), már gazdasági tevékenységnek minősül, és gazdasági tevékenységet magánszemély vagy valamilyen vállalkozás formájában, vagy adószámos magánszemélyként végezhet.

Azt a tevékenységet, amit Te csinálnál, nem lehet adószámos magánszemélyként sem végezni.


Persze eljátszhatod, hogy a saját feleslegessé vált dolgaidat értékesíted rendszeresen, egészen addig, amíg egy adóhatósági ellenőrzésbe bele nem futsz.


Az pedig könnyen megy...

2015. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Minimum egyéni vállalkozást kell erre létrehozni, annak pedig járulékvonzatai vannak. Ha van heti 36 órát meghaladó munkaviszonyod vagy nappali tagozatos vagy, még megérheti, bár könyvelőt akkor sem árt fizetni.
2015. jún. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ohh értem. Köszönöm a válaszokat. Az jól tudom hogy az egyéni vállalkozásnál van olyan opció, hogy aszem Katás rendszernek hívják, ahol ha befizetek 50 ezret, ha van bejelentett heti nem tudom hány óra, akkor másodálásként a vállalkozás, és 25ezer forint? Valamint ha jól tudom, akkor ez hogyan számít arra, amit szeretnék csinálni?

Valamint ez akkor is üzletszerünek minősül, ha nem haladom meg az évi 600.000 forintot?

2015. jún. 15. 18:47
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha van heti 36 órát meghaladó munkaviszonyod vagy nappali tagozatos diák vagy, nincs egy Ft járulék sem! Viszont forgalom után évente egyszer adózni kell.

Itt nincs "üzletszerű" határ, hiszen éppen az a lényege a vállalkozásnak, hogy üzletszerű.

2015. jún. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: évi (azt hiszem) 6 milliós forgalom alatt lehetsz alanyi adómentes, tehát nem kell áfával terhelned az árut, amit eladsz. Cserébe viszont te sem vonhatod le az áfát abból, amit eladásra (vagy a cég számlájára) vásárolsz, azaz minden esetben a bruttó árat kell kifizetned érte. Osztani-szorozni kell, hogy ez utóbbi megéri-e.
2015. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tehát ha van bejelentett munkám, vagy nappali tagozatos tanuló vagyok, akkor nem kell adózóm, csak a lényeg hogy a termékek bruttó árát fizessem meg? Valamint ha jól értettem és ez így van, akkor valahol ezt jeleznem kell hogy én ilyeneket csinálok? Mert első sorban én arra gondoltam hogy mondjuk neten veszek valamit majd ott el is adom, ilyen oldalakon keresztül mint mondjuk vatera, jófogás stb.
2015. jún. 15. 18:58
 7/15 anonim ***** válasza:

"Tehát ha van bejelentett munkám, vagy nappali tagozatos tanuló vagyok, akkor nem kell adózóm"


Nem, adóznod kell, évente egyszer, forgalom után. Iparűzési adót is kell fizetned. Járulékot nem kell havonta fizetned magad után, viszont ha pénzt veszel ki, annak már van komoly adóvonzata.


Viszont lehet ügyeskedni, pl. cafeteriát adsz magadnak, elektronikai eszközöket veszel a "cégnek" (notebook, telefon pl. simán elszámolható, mint munkavégzéshez használatos eszköz). Ezekkel jobban jársz, több marad, mintha egyszerűen pénzt vennél ki.


"a termékek bruttó árát fizessem meg"


Mindenképp csak úgy tudsz vásárolni olyat, amit eladsz, viszont - ha alanyi adómentességet kértél - nem tudod levonni az áfáját. Fontos, hogy ne vegyél feketén dolgokat eladásra, bár olcsóbb, de amit eladsz, azzal el kell tudnod számolni, hogy honnan vetted.


"valahol ezt jeleznem kell hogy én ilyeneket csinálok?"


Helyi önkormányzatnál kell bejelenteni egyéni vállalkozást, megnevezve a tevékenységi köröket, amiket végezni fogsz, valamint a NAV-nál kell bejelenteni. És keress egy könyvelőt, aki végigvezet az adózás útvesztőin, hidd el, nem árt az. Ha nincs sok számlád, havi tízesnél nem fog többet elkérni.



Szóval ebből nagyon meggazdagodni nem fogsz, viszont arra jó, hogy vásárolj pl. új gépet, fényképezőgépet, stb., illetve hogy lásd, mennyire életképes az egész. Ha beindul, akkor pedig akár főállásban is végezheted, nyilván már járulékfizetéssel.

2015. jún. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Áh értem, köszönöm. Akkor mégse olyan egyszerű ez mint azt gondoltam. Hát igazából nem is a meggazdagodás volt a cél, hanem egy "zsebpénz" a fizetés mellé.


Tehát a forgalom után való adózás azt jelenti, hogy a nyereségből kell leadóznom azt a bizonyos %-ot? Valamint az iparüzési adó, az mennyi? Csak hogy megnézzem, hogy tényleg megérné-e ezt csinálni.

2015. jún. 15. 19:20
 9/15 anonim ***** válasza:

Na, akkor vegyük át mégegyszer :-)


Ha magánszemélyként adsz el használt dolgokat - kinőtt ruha, cipő stb, akkor évi 600.000 ft bevétel alatt nem kell adóznod - de ez csak a család által használt termékeidre vonatkozik. Az nem életszerű, hogy mondjuk valaki egy hónap alatt elad 60-80 kg vagy több használt ruhát - ez már üzletszerű tevékenység (adózni kell utána).


Az is üzletszerű tevékenység, amit te szeretnél csinálni: megveszel valamit olcsón és eladod drágábban. Erre egyéni vállakozóit kell kiváltani, számlaadási kötelezettség van, ha Kata-s vagy, havi 25 ezer ft az adó - ha van bevételed, ha nincs. Ha nem Katás vagy - akkor pedig - ha jól tudom - negyedévente adóelőleget kell fizetned.

Az iparűzési adó évi 50 ezer ft, 2 részletben kell fizetni.


Ja, és nem mellékesen a Vaterán van ugye a listázási díj, ami aukciónként 9 ft - 50 terméknél 450 ft,( ha nem adsz el semmit, akkor buktad a 450 ft-ot) + a jutalék, ami 600 ft.

ÉS ISZONYATOSAN NAGY A TÚLKÍNÁLAT.


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok

2015. jún. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Bocsánat, rosszul írtam, helyesen: + a jutalék, ami 6 % (nem 600 ft :D )

És igen, a könyvelő is havi minimum 10 ezer - de azt nem tudod kispórolni, ha főállásod is van és a kettőt együtt csinálnád.

2015. jún. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!