Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákként az SZJA levonását...

Diákként az SZJA levonását követően az adóbevallásnál visszaigényelhető?

Figyelt kérdés

Pontosítva, keresek kb. 100000-200000 (nettó) magyar forint között, mikor a bevallást elkészítem vagy én vagy az adóhivatal (M30-as nyomtatvány alapján azt hiszem) a havi keresetemből levont adóelőleg bizonyos összeg, melynek összegét egy teljes évre nézve is megkapom.

Ha van rá mód bevallást követően, visszaigényelhetem azt vagy CSAK olyan esetben térítenek vissza x összeget ha a LEVONT ADÓELŐLEG több volt mint amennyit kellett volna adózni.

Tehát egyszerűen adózok diákként (csak SZJA-t vonnak) egy egész évben 20000 forintot amelyből csak 18000 adóköteles akkor csak 2000 forintot kapok (igényelhetek) vissza vagy lehetőségem van valamiféle adókedvezményt igényelni mely a teljes leadózott összeget magábafoglalja és így visszakapom az egész részt?

Köszönöm!



#diákmunka #diákadó
2015. júl. 11. 03:30
 1/7 anonim ***** válasza:

a levont adóelőleged 16% havonta. Én évek óta nem találkoztam túlvonással.

Ha van valamilyen adóalap vagy adócsökkentő kedvezményed, és nem veszed igénybe év közben, azt tudod a bevallásban érvényesíteni. Egyéb visszaigényelhetőd nem lesz.

2015. júl. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 belapus ***** válasza:

Visszaigényelni csak a befizetett adó mértékéig lehet.Ezért jártak jobban például a családi kedvezmény igénybevétele során azok, akiknek magasabb jövedelme volt, mert akár teljes egészében vissza tudták igényelni a kedvezményt.

Ha utólag észrevetted, hogy jogosult vagy valamelyik kedvezményre, azt a bevallásod önellenőrzésével tudod igényelni.

20 000 Ft befizetett adóból max. 20 000 Ft-ig tudsz visszaigényelni.20 001-et már nem.

2015. júl. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van gyereked? mert különben nincs adókedvezmény!
2015. júl. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

" Van gyereked? mert különben nincs

adókedvezmény!"


Nem csak gyerek miatt lehet adokedvezmenyt kapni, hanem betegseg miatt is.


De alapvetoen ha egeszseges es gyerek nelkuli a kerdezo akkor nem kap vissza semmit.

Az adojovairas evek ota megszunt, talan arra gondolt.

2015. júl. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Gyermeknélküli vagyok, még érettségin levő személy 19/f.

Akkor semmilyen kedvezményre nem vagyok jogosult úgy látom :(

2015. júl. 11. 11:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel egységesen 16 % az SZJA mértéke, ezért ha év közben nem számolt el valamit a munkáltatód, és nincs adóval kapcsolatos kedvezményed, amit év közben nem vettél igénybe, akkor tulajdonképpen nem lesz visszaigényelhető adóösszeged.


Ilyesmi általában az ÖNÁLLÓ TEVÉKENYSÉGBŐL SZÁRMAZÓ JÖVEDELEM kategóriánál fordulhat elő, ahol az adózó a bevételével szemben költséget is elszámolhat.

A NEM ÖNÁLLÓ TEVÉKENYSÉGBŐL SZÁRMAZÓ JÖVEDELEM esetén (mint például a munkaviszony) nem igazán van rá példa, ha nincs adóval kapcsolatos valamilyen kedvezményed.

2015. júl. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 12. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!