Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámmal rendelkező magánsze...

Adószámmal rendelkező magánszemély és fesőoktatásban levő hallgató - a munkáltatónak milyen járulékot kell fizetnie?

Figyelt kérdés

Mert elvileg TB-t meg nyugdíjjárulékot meg mittoménmit az egyetem fizet, de ebben nem vagyok 100%

Illetve kérdés még, hogy nekem majd az SZJÁ-n kívül mit kell még fizetni? Iparűzési adót és kész?


Ez a tevékenységi kör lenne bejelentve:

[link]


Ugyanis a főnököm X összeget szán rám mindennel együtt, és ezért tudnom kéne hogy mennyivel kevesebbet kéne számláznom, hogy neki járulékokkal együtt - amennyiben vannak ilyenek - az X összegre jöjjön ki amennyit kifizet a végén.



2015. aug. 5. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

"elvileg TB-t meg nyugdíjjárulékot meg mittoménmit az egyetem fizet"

A dolgozóinak, de nem a hallgatóknak. A hallgatók után az egyetem semmit nem fizet senkinek, a hallgatók a nappalis jogviszonyuk alapján jogosultak az eü. ellátásokra.


A kérdésedre pedig ilyen formában nem lehet válaszolni.

Nagy valószínűséggel ezzel a tevékenységi körrel nem lehetsz adószámos magánszemély, csak egyéni vállalkozó.

Adószámos magánszemélynél pedig a hónapban kifizetett összeg határozza meg, hogy kinek (magánszemély - cég) mit és mennyit kell fizetnie.


A főnöködnek bizonyára van könyvelője, akihez elmehettek együtt, elmondjátok konkrét összeggel a munkát és a könyvelő megmondja, hogy mi a legoptimálisabb eljárás az esetetekben.

2015. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt a tevékenységi kört a főnök könyvelője nézte ki, úgy, hogy tudta hogy én (meg egy kollégám) adószámos magányszemély. Ha ehelyett egyéni vállalkozó akarnék lenni, az pénzben mivel több?
2015. aug. 5. 16:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát elég fura, hogy valaki azért vált ki (már ha tud) adószámot, hogy ilyen feladatot végezzen el egy cégnek, mint magánszemély (adószámos).


Kilóg a lóláb...

Tipikus munkaviszonyos munkakör, a foglalkoztató spórolni akar Rajtad, aztán nem tudja, hogy nem minden hatóság nézhető hülyének. :)

2015. aug. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!