Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Karórát rendeltem az Államokbó...

Grrr1 kérdése:

Karórát rendeltem az Államokból, Magyarországra érkezett, a Magyar Posta csinálja a vámolást (igazából csak az Áfa-t kell megfizetnem az értéke miatt)?

Figyelt kérdés

A kérdéseim a következőek:

Ki kell töltenem a Magánszemély Vámkezelési Nyilatkozatát, itt az első táblázatba csak az sms-ben kapott azonosítót kell beírnom? (Többiről fogalmam sincs).

Második táblázatban(Küldemény címzettje) Cím rovatba a saját lakhelyem kell beírni (számlázási címnek ezt állítottam be rendeléskor), vagy ahova a szállítást kértem az eredeti oldalon.

Harmadik: a kiszabott Áfa-t ezután milyen formában kell majd befizetnem? Kapok valami csekket az átvétel előtt, vagy az átvételkor kell az átadónak fizetni?


Köszönöm előre is annak, aki tud segíteni:) Szép napot!



2015. okt. 11. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor szép sorjában, de ha megkapod a vámtól külön a levelet is akkor a papíron már ki lesz töltve a nagy része.

Kitöltöd a Feladási helyet: melyik országból jött

Postai azonosító: a csomagod nyomkövető száma.

Cím: ahová kiviszik majd neked a csomagot.

Feladó neve: egyértelmű

Küldeménytartalom: pontosan leírod mit vettél, és mennyibe került postaköltség nélkül a termék.

Emellé szépen csatolni kell majd nekik a vásárlást visszaigazoló emailt amin látszik az óra ára és hogy mennyit fizettél érte összesen.

A lap végén meg be kell pipálni a kis rublikát, hogy vállalod, hogy a magyar posta végezze a vámkezelést, amiért 2000 forintot kell majd fizetned pluszban.


Fizetni a postának fogsz amikor kihozza a csomagodat.

2015. okt. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sokat segítettél! :)

2015. okt. 11. 19:15
 3/3 anonim válasza:
Mvmt óra?
2015. okt. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!