Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV-adóellenőrzés. Teendők?

NAV-adóellenőrzés. Teendők?

Figyelt kérdés

Először is: fejmosást, bunkóskodást nem kérek, értelmes válaszokat szeretnék. A történetem a következő:

Ebay-ről rendelgettem, azokat adogattam el itthon,Magyarországon, bejelentés,vállalkozás nélkül.facebookon. Muszáj voltam plusz pénzt hozni, mivel 18 évesen egyedül élek, és sajnos ezt kellett tennem- A kedves volt párom, akivel szakítottam, bosszúból feljelentett a NAV-nál.(igen,tudom, hogy lehet valaki ekkora paraszt,mikor tudja, hogy milyen anyagi háttérben élek)A navtól jött a megbízólevél, x időpontra meg kell jelennem, minden igazolással, ami igazolja a jövedelmemet 2014 januártól 2015 augusztusig. 2014 októberig diák voltam, 2014 novembertől 2015 áprilisig csak ez a "munkám volt", 2015 áprilistól munkakereső voltam, illetve alkalmi munkákból éltem, ennek a bizonylatai mind a kezemben vannak. Egy hónapja van fix állásom, (hálistennek),amit szintén tudok bizonyítani papírokkal is.

Konkrétan a megbízólevélben ez áll: egyes adókötelezettségek ellenőrzése.

A facebookos oldalamat megszüntettem, mentem, ami menthető. Esetleg valami tanács, hogy mit tehetek?

Még egyszer kérem,normális válaszokat kérem, az élettől megkaptam már a fejmosást. Köszönöm!



#NAV #adóellernőzés #egyes adókötelezettségek ellenőrzése
2015. okt. 19. 18:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
75%

Nem feltétlenül kellett volna vállalkozónak lenned: elég lett volna bejelentkezni a NAV-hoz adószámos magánszemélynek, s úgy adózni. Ez annyival kedvetőbb, mint a vállalkozás, hogy itt csak a megszerzett jövedelmed után adózol, míg a vállalkozóknál a minimálbér alapján kell adózni - ha van bevétel, ha nincs :-( (KATA havi 50 ezer ft)


Hááát, nem túl sok ötletem van, mit tehetnél... Könnyen lehet, hogy ha a volt barátod nyomott fel, akkor a NAV már figyelte az eladásaidat - esetleg próbavásárlód is volt, csak nem tudtál róla (ezt mondjuk kevésbé valószínű, úgy hiszem ilyen esetben rögtön felfedik magukat (számlaadási kötelezettség elmulasztása)


Ha az Ebay-ról rendeltél és a Facén adtad el, akkor ennek sajnos nyoma van (akkor is, a megszüntetted az oldalad) és nem tudod azt sem mondani, ami egyébként "kibúvó" lehetne, hogy saját holmijaidat adtad el.

Azért lehetne kibúvó, mert ingóságot évi 600 ezer ft-ig el lehet adni adózás nélkül - de ha "haszonszerzés" céljából rendeltél, akkor sajnos nem :-(

2015. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

tudom, hogy megnézhetik a számlamozgást De pl. nővéremnek nincs bankkártyája, elég sokszor használta az enyémet, (pl. eladott saját holmijaira a pénz hozzám érkezett) és tudom is bizonyítani... valami kiskapuként ezt nem lehet mondani?

illetve nem léptem át a 600.000 ftot, és tényleg volt köztük saját holmim eladása is.. :(

2015. okt. 19. 21:57
 3/32 anonim ***** válasza:
75%

Ezek szerint ezek "tutira" mennek. Már lekérték a bankszámla kivonatodat tételesben, ott rajta van, hogy mikor honnét érkezett be x összeg.

Mondhatod, hogy az a nővéredé, akkor viszont a nővéredet is előveszik...

Ha ezek a tételek NAPTÁRI ÉVENKÉNT, tehát sem 2014-ben, sem eddig 2015-ben a 600 ezer Ft-ot nem haladták meg, akkor nincs mitől félned, csak alapjaiban le kell folytatniuk a vizsgálatot.


Ha te magad is rendelkezel egy olyan nyilvántartással, hogy mikor kitől mennyi pénz érkezett a számládra, akkor (jogszabály szerint) erről egy kis kockás füzetben nyilvántartást kell vezetned, különben honnét tudnád, hogy valóban nem lépted túl az éves keretet, és azért nem adtál be róla bevallást.

Tehát ha egy ilyen nyilvántartást fel tudsz mutatni (magaddal tudod vinni!), akkor már valóban csak formális lesz az egész ellenőrzés, jegyzőkönyv felvétel, stb. stb. A kedves barátnőd pedig ...

2015. okt. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, hogy miként fogod kimosni magad ebből. :(


Ahhoz, amit csináltál, nem hiszem, hogy elég az adószám kiváltása. Ez gazdasági tevékenységnek minősül, mivel azért vásároltál, hogy "haszonnal" eladd azt. Szellemi munkát lehet adószámos magánszemélyként végezni, de ezt...


Nem tudok mit mondani mást: Sok szerencsét!

2015. okt. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
57%
írd ám majd meg mi történt
2015. okt. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem sem jó ötlet, sőt, kifejezetten azt sugallja, hogy tisztában vagy a bűnösségeddel, ez már akkor felérne egy beismerő vallomással.

Azt kellene elérni, bebizonyítani, hogy az ebből származó bevételed az éves szintű 600 ezer Ft-ot nem haladta meg egyetlen fillérrel sem!!! Ez esetben ugyanis nincs, nem volt bevallás-adási kötelezettséged ezekről a tételekről.

A 2015-ös bevételről pedig majd 2016. májusban kell beadni a bevallást, tehát azt most ilyen értelemben még nem is vizsgálhatná, és nem is büntethet semmilyen címen.

2015. okt. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
63%

Első vagyok

A félreértések elkerülése végett, mert úgy látom, többen hivatkoznak a 600 ezer ft-os bevételre.

Ez csak akkor érvényes, ha valaki a SAJÁT ingóságait adja el: pl. gyerek kinőtt cipője, "kaptam de nem lett jó" ruhák, könyv, háztartási eszközök, stb.


DE! ha valaki más oldalról rendel, majd azt továbbadja HASZONSZERZÉS céljából, az már üzletszerű értékesítés és adóköteles. Valamint, ha valaki elad mondjuk 10 db bontatlan csomag fülbevalót, vagy 10 pár egyforma vadiúj csizmát vagy 25 kabátot, akkor azt azért nehezen lehet megmagyarázni, hogy saját használatra vette - ez a tevékenység már üzletszerű.


Mivel nem tudjuk, hogy a kérdező milyen mennyiségben milyen értékű termékeket adott el illetve használt vagy új terméket, ezért nem feltétlenül lehet azt tanácsolni neki, hogy "bújjon" a 600 ezer ft szabály mögé.

2015. okt. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
44%

Bizonyítsa be valaki, hogy amit "Ebay-ről rendelgettem", azt már eleve kereskedelmi célból vásároltam, és nem elsősorban saját használatra!!!

Az, hogy vásárol valamit és rájön, hogy nincs rá szüksége, vagy éppen nem azt kapta, amire számított... és ezért adta el... még mindig jobb megpróbálni egy ilyen "verzió" mögé, mint eleve bűntudattal odamenni. Az már sugárzik a mozdulatokról, az arcról... és az ellenőrök már tudják, hogy "fogást" csináltak!!!

2015. okt. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!

Azt azért tudnod kell, mert nem mindenki tudja, hogy az épület bejárata fölé fel van vésve 2 mondat:

1. "Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel!"

2. "Itt szép lehetsz, de okos nem!"


Szóval, szerényen, udvariasan, szolgálatkészen, frizura-megjelenés szolid, nem rongyos, de nem is túlöltözött, mérsékelt smink... még az is előfordulhat, hogy valóban megúszod bünti nélkül!!!

2015. okt. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
42%

Így van, Kedves Utolsó Válaszoló! :)


A NAV nem fog semmit bizonygatni, hanem állít valamit. Neked kell majd pont az ellenkezőjét bebizonyítanod. HOPPÁ...!

2015. okt. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!