Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Cégbiróság kényszertörlése...

Cégbiróság kényszertörlése mit jelent amikor a Bt-ben nagyösszegü /900eFt/ adótartozás van?

Figyelt kérdés

A Bt-t egy rokonom használta aki 2008-ban megrendelés nélkül maradt és nem tudta fizetni adót és egyebeket. a bankszámlán régóta inkasszó van, de bevétel hiján hiába.

Ez évben plusz 450eFt. mulasztási birságot vetett ki a NAV bevallások elmaradása miatt /a könyvelő eltünt az iratokkal együtt./ Én 2006 óta nyugdijas vagyok 72 eFt-tal.A rokonom munka nélküli nem sok remény van egyhamar a tartozás rendezésére. Én közben évek óta más országban lakom de a bejelentett lakásom Bp-en van.

Beszéltem több könyvelővel mindenki mást mond. Mit tegyek?


2015. dec. 8. 01:24
 1/9 anonim ***** válasza:

"nem tudta fizetni adót és egyebeket. a könyvelő eltünt az iratokkal együtt-"


Feltehetően a könyvelőt sem, aki így nem készítette el a beszámolót,-esetleg le is húzhatta a rolót, ahogy történt az többeknél a nem fizető ügyfelek miatt - aminek a közzétételi díját sem tudta fizetni, így nem felelt meg a törvényi feltételeknek, ezért is törölhetik a cégbíróságnál kényszerből. Vagy felfüggesztett adószám miatt, vagy ezer meg egy oka lehet, ami miatt nem felel meg a hatályos törvényi feltételeknek, de mivel Bt. beltagja teljes vagyonával felel a Bt tartozásaiért,- míg a kültag csak a bevitt tőke erejéig - tehát a megszűnésével nem vész el a tartozás, mivel felelős vezetőként neki kellett volna menedzselnie a "válsághelyzetét".


Bár az nem derült ki, hogy ki a beltag és aki volt a kültag, egyáltalán Önnek milyen kapcsolat volt a bt-vel?

2015. dec. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is a kérdező a tulaj, akitől már a NAV is a magánvagyont próbálja megszerezni a cég tartozása miatt.

A cégről már évek óta nem megy be a cégbírósághoz az éves bevallás... vagyis a cégbíróság, mint "halott cég"-et hivatalból törli...


De ahogy az első válaszoló is írta, ezzel még a tulaj nem menekül meg az adótartozás megfizetése alól... ha így lenne, minden vállalkozás így csinálná....

2015. dec. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jól megfizetek a bizalomért. Miután sok éve külföldön vagyok nem tudtam az ügyekről csak amikor már baj volt. Próbálkoztam visszamenőleg a mérleg beadással, de horriblis összeg lett volna a könyvelőnek és a birságot igy sem úsztam volna meg. Mit tehetek, kérjek részletfizetést? a 72eFt-os nyugdijamból sok idő eltelik mig a 900eFt lemegy.

A végrehajtás 33%-kal ugyanaz. A lakásom is gondolom veszélyben lesz. A Cégbiróság törlési határozatot a napokban kaptam meg. Mennyi kb. időm van még a NAV lépéséig?

2015. dec. 8. 19:40
 4/9 anonim ***** válasza:

A végrehajtást együttesen szokták kitenni 3 hónap után, ingatlanra, bankszámlákra, megtakarításokra és nyugdíjra.

Utóbbiból levonnak havi 33%-ot, de ettől a függetlenül a bankszámlára egyéb jogcímen érkező pénzösszeget korlát nélkül vihetik, ahogy a megtakarítást is (ha van).

A Nav 2008 óta nem értesít előzetesen határozattal, - bár a végrehajtásról kellene kapni ettől függetlenül- , csak kiteszik a végrehajtást.


Így több csatornán is befolyhat hamarabb a pénz. Ha aránytalanul sokáig tartana, akkor árverezhetik az ingatlant is, amit lehet szabadkezi értékesítéssel is eladni.


Itt van minden leírva részletesen:


[link]

2015. dec. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Részletfizetés kérése és az együttműködési szándék jó pont lehet és alkalmazandó is.
2015. dec. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mivel a Cégbiróság itéletét most kaptam meg,reménykedhetek hogy innen ind. a kb. 3 hó? pontositom: egyidőben a nyugdijam és lakásom is terhelhető lesz végrehajtás cimen? Megtakaritásom az nincs. Esetleg kérelmező levélben felajánlok havi összeget,vagy ettől függetlenül fizessek azonnal valamennyit? Meg vagy ijedeve azért kérdezősködöm.
2015. dec. 8. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Olyat írjon amit tud is vállalni biztosra. Erőn felüli vállalást felesleges beírni, ha nem fizetés lenne a vége.


Nem feltétlen jelenti azt, hogy azonnal fizetni is kell, csak x hónapra lebontani a 900 ezer + járulékait (mivel az egyéb költségek is terhelik az alap tartozást)


3 hónapot a Bt nem fizetése esetén vártak volna és a Bt számlájáról inkasszálták volna a tartozást.


Így nem tudom mennyi időbe telik, hogy kényszertölrik a céget. És igen együttesen teszik ki a követelést,egyetemlegesen mindenhova.

2015. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A kényszertörlés /100eft-ot kellett befizetnem/ megtörtént két napja kaptam a Cégbiróság értesitését. 2008 óta nincs bevétel -kiadás a számlán.

Megnéztem a kérelemhez benyujtandó nyomtatványokat.Ez magas.könyvelő kell hozzá szerintem. Januárban tudnám intézni gondolom addig nem történik semmi.

2015. dec. 8. 20:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt írod: "sok éve külföldön vagy" azaz hosszú időt éltél, dolgoztál ott, gondolom többet is kerestél, mint amit most kapsz, vagy akkor a BT-ben keresni tudtál volna.

Nem akarlak bántani, de akkor, mielőtt kimentél, akkor kellett volna neked indítanod a cég megszüntetését, és most nem lenne semmi gondod.

De ezek szerint te is (mint sajnos nagyon sokan mások is) úgy hiszik, ha kimegy külföldre dolgozni, majd itthon a dolgok maguktól elrendeződnek. Hát igen! Rendeződnek! Ha te magad nem rendezted, rendezi a hivatal!

2015. dec. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!