Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kiadóm a lakásomat, és rosszul...

Kiadóm a lakásomat, és rosszul fizettem az adóelőlegeket Mit tehetek ez ügyben, hogy ha esetleg csönget a NAV, akkor ne varrjanak a nyakamba óriási bírságot? Lehet utólag javítani? Tavalyit?

Figyelt kérdés
Igyekszem rendesen fizetni, de teljesen elszámoltam, meg van egy olyan, amit be sem fizettem tavaly... és a Mikulás esetéből látható, hogy a kisembert büntetik, úgyhogy eléggé félek.
2015. dec. 9. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem megoldható, de javaslom, keress egy könyvelőt, ő naprakész az infokkal. Amíg csak fizetésem volt, én is megcsináltam az adóbevallásom, de amikor lettek gyerekek, a gyerekkedvezmény miatt már könyvelő csinálja.
2015. dec. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elég egy évben 1x bevallanod, és befizetned.

Az SZJA bevallásodat 5 évig visszamenőleg önellenőrizheted.


A mikulást azért büntették meg, mert nem vallott be semmit, és esze ágában sem volt fizetni egy forintot sem, nem azért, mert rosszul fizetett.

És a vállalkozói tevékenység (szolgáltatás nyújtása) teljesen más kategória, mint a saját tulajdonod bérbe adása...

2015. dec. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
SZJa bevalláskor úgyis ki fog bukni a különbözet, elég akkor befizetni, nem lesz belőle gond. Csak arra figyelj, hogy a már befizetett adóelőleget is írd be, amit évközben befizetgettél.
2015. dec. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ebből származó jövedelmet évente egyszer valljuk be, de negyedévente van adóelőleg (és ha a feltételek fennállnak, akkor EHO) fizetési kötelezettség.

Elszámoltad magad tavaly, hát Istenem, azon már változtatni nem tudsz. Reménykedj, hogy normális ellenőrrel hoz össze a sors, ha muszáj, és ezért nem csap agyon. A tavalyit már úgyis be kellett vallani, és a különbözeteket rendezni, gondolom, az megvan. Akkor már nagyon nem tudsz mit tenni, fekszik-nyugszik.


Ha arról van szó, hogy valamit rosszul vallottál be, és a tényleges fizetési kötelezettségednek sem tettél eleget, akkor utólag önellenőrzés keretén belül van mód a bevallást javítani, és megfizetni a különbözetet. De ezt akkor minél előbb, mert ha a NAV fedezi fel, akkor már nincs erre mód, az pedig általában bírsággal jár együtt. Önellenőrzésnél egyébként is kell fizetni késedelmi pótlékot, valamint önellenőrzési pótlékot is. Azzal letudtad az egészet, és a továbbiakban jobban vigyázz!


A Mikulásról pedig csak annyit, hogy Ő egy szolgáltatást nyújtott (akár egy fodrász), tehát vagy nyugtát, vagy számlát köteles kiállítani róla még akkor is, ha az igénybe vevő ezt nem kéri. Hát ő éppen belefutott az ellenőrzésbe, tehát jogos a NAV két pontja, pedig nem állok a pártjukon.

2015. dec. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!