Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hány helyre tudok felajánlani...

Hány helyre tudok felajánlani az adómból 1%-ot?

Figyelt kérdés

Mármint tegyükfel most én akarom támogatni a beteg gyerekeket, a pandákat, vagy bármilyen helyre. LEhet több helyre is egyszerre, vagy csak egyet?

Vagy hogyan működik ez?



2015. dec. 11. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak 1-re.
2015. dec. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1+1%

Egy egyház, és egy alapítvány.

2015. dec. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van! Egy egyházat és egy alapítványt, vagy egyesületet lehet támogatni. Semmi több!
2015. dec. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De miért van ez? Elég sok hely van ami megérdemli adóm 1%-át, és most döntsem el hogy melyiknek adjam, és ha én többnek is szeretnék? Mondjuk pont nem egyháznak. Vannak leukémiás gyerekek, vannak a pandák, vannak kultúrát támogató szervezetek és ha én most mindnek szeretnék adni? Adózom eleget, had kapjanak már valamit a szervezetek is ne csak az állam.
2015. dec. 12. 02:25
 5/8 anonim ***** válasza:

#4


Felajánlást tehetsz, de nem az adódból azoknak akik még megérdemlik szerinted.

Ha belegondolsz, egy 4%-ra való kiterjesztés azonnal 3%-al magasabb költségvetési hiány kockázatát hordozná.

2015. dec. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De ha jó ügyet támogatok, akkor nem panaszkodhatnak miatta. Értem én, én is gondoltam erre, de akkor is, az adómmal ha már valamelyik résézéből úgy se látok semmit, akkor már hadd segítsek valamelyik szervezetnek aki/ami megérdemli. Ha már annyit adózunk. Állam -.-"
2015. dec. 12. 15:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért, ha már jótékonykodsz, akkor nem fog hiányozni az államkasszából? Nem értem ezt az érvelést. Lehet, hogy nem tetszik, ahogy az állam az adódat elkölti, meg az adó mértéke, ezt értem. De ennek nem sok köze van az 1+1% felajánlásnak.


(Egyébként jövőre már csak 15% lesz az SZJA, ami komolyabb csökkenés (1 százalékpont), mint amiről itt szó van. Az 1-1%-os felajánlás 16%-os SZJA-val számolva csak 0,16+0,16 százalékpontnyi SZJA.)

2015. dec. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A civil 1%-ot én mindig a Lánglovagoknak adom: [link]
2021. márc. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!