Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha két munkahelyem volt, hogy...

Ha két munkahelyem volt, hogy kell csinálni adóbevallást?

Figyelt kérdés

Tavaly az egyik a diákszövetkezetes munkahely, itt ugye adókedvezménnyel dolgoztam, szeptembertől viszont teljes állásban dolgoztam teljes adózással mindenféle kedvezmény nélkül. Ez tulajdonképpen két munkahely. Hogy kell elkésziteni? Egy lapra kell vagy két külön lapra? Mivel az első az csökkentett adózású ezert nem ertem.

Köszönöm a segítséget!


2016. ápr. 18. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindkét helyről kaptál egy igazolást. Azon szerepelnek az összegek és a sorok, amikhez be van írva.

A bevallásban is ezeket a sorokat kell kitölteni.

Pl. 1. sor munkaviszonyból származó jövedelem

stb.

Ha valamelyik soron több összeg is szerepel, tehát mindkét munkáltatói igazolásban van oda írva összeg, akkor össze kell adni.

A levont adó összegénél is be kell írni mindkét összeget.

2016. ápr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miféle csökkentett adózásról beszélsz? Te nem 16%-os SZJA-t fizettél a munkabéred után? Az adóbevallás csak az adóról szól.
2016. ápr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem se a diákmunkára nem kell annyi adót befizetni mint a teljes állású munkára.


Tehát DIÁKSZÖVETKEZETNÉL kapott lapomra az van írva: munkaviszonyból származó bérjövedelem az érdekképviseleti tagdíj nélkül: 143 541ft


TELJES ÁLLÁSÚ munkahelyemnél kapott papírra az van írva: munkaviszonyból származó bérjövedelem az érdekképviseleti tagdíj nélkül: 733 120Ft.

Ezt a kettőt összeadom a két munkahelyen keletkezett bruttó jövedelmet és beleírom az 1453-A papiron lévő munkaviszonyból származó bérjövedelem az érdekképviseleti tagdíj nélkül ruplikába. Jol ertem?

2016. ápr. 18. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:

1553-ast töltsd ki!

Gépen csinálod vagy papíron?

2016. ápr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Írj rám privátban segítek.
2016. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3: Igen, így kell csinálni. De a 1553-ast töltsd ki. Gépen egyszerűbb, mert sok mindent beír magától a program és számol.
2016. ápr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már bementem leadtam, kitöltötte nekem az ügyintéző a navnál akinek lekellett adni kb 10masodperc alatt :D és lepecsételte.
2016. ápr. 20. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!