Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Első házasok kedvezménye után...

Első házasok kedvezménye után családi adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Elvileg a terhesség 91. napja június utolsó napjaiban lesz, elvileg abban a hónapban már nem vehetjük igénybe az első házasok adókedvezményét, viszont a családi adókedvezményt. Ez utóbbit alá kellene íratni a mindkét munkahelyen, de eközben szabin is leszünk. Megoldhatjuk a következő módon ezt:

júniusra már lemondom a házasok kedvezményét (ne bérszámfejtsék nekem ezt)

és júliusban elintézem, hogy a családi adókedvezményt vegyék figyelembe

jövő évi adóbevallásban pedig visszaigényelem azt az egy havi, júniusi adókedvezményt


2016. máj. 22. 10:35
 1/4 A kérdező kommentje:

Vagy az is járható út, hogy csak július elején intézem a változást, és akkor majd a jövő évi adóbevallásban júniusra nem a házasok kedvezményét írom be, hanem a családi adókedvezményt, és visszaigénylem a különbözetet?

Ez esetben nem követek el "csalást"? Hiszen papíron a munkahelyemtől azt kértem, hogy a házasok kedvezményét kérem arra a hónapra.

2016. máj. 22. 10:40
 2/4 anonim ***** válasza:
Akár most is leadhatod a nyilatkozatokat, mert úgyis fel kell tüntetni, melyik hónaptól kéred érvényesíteni.
2016. máj. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy leadhatom most is, de ha mondjuk közben vetélés történne mielőtt megkapjuk a 91. napról az igazolást(sajnos volt már ilyenben részünk), akkor jogtalanul vettük igénybe a családi adókedvezményt arra a hónapra.
2016. máj. 22. 11:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Leadod most, hogy kéred júniustól. HA neadjisten még májusban baj történik, akkor nem június 1-én számfejtenek, tehát fogják és kidobják a nyilatkozatodat.
2016. máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!