Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tanácstalan vagyok a lentebb...

Tanácstalan vagyok a lentebb leírt helyzetben, merre induljak el?

Figyelt kérdés

Egy elég komoly cégnél vagyok viszonylag fiatalon (ebből adódik a tapasztalatlanságom a felmerült probléma megoldását illetően), elemzőként dolgozom és olykor a könyvelésekbe is bele-bele kukkantok, korrigálok, kommunikálom a hibákat stb.

Már egy ideje észrevettem a kiadási résznél a réseket, de hiába jeleztem nem változott semmi, végül bementem a helyi legfelső illetékeshez, hogy megkérdezzem mégis miről van szó, majd szó szerint a következő mondat hangzott el:

"Legyen valamivel gyakorlatiasabb, a rugalmasságot a cég minden formában értékeli"

A beszélgetéssel nem jutottunk sehova, majd azt mondta, hogy nem ér rá és kiküldött. Ez volt három hete és azóta egyre csökken a hatásköröm, alacsonyabb szintű biztonsági kulcsot kaptam és ehhez hasonlók. Attól félek, hogy ki fognak golyózni, ugyanakkor nem akarok hatósági ügybe keveredni, mert akkor máshol biztos nem alkalmaznának (mintha szakszervezeti tag lennék.....).

Mi a teendő? vagy csak én képzelem túl a dolgot?



2016. júl. 15. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Te képzeled túl a dolgokat, vannak evidens jelei annak, hogy ez egy elképzelt szitu, azaz troll, forgalomgeneráló kérdés. Úgy fogalmazol, mint egy bölcsész, nem mint egy "elemző egy komoly cégnél", akinek mindig is a számok álltak közelebb a szívéhez. Próbálj néhány helyesírási hibát becsempészni, használd hibásan a vesszőket, kötőszavakat, stb. A fiatalság a sztoridban jó ötlet volt, de a felesleges magyarázattal nagyon erőlteted, erre hadd az olvasód érezzen rá: "(ebből adódik a tapasztalatlanságom a felmerült probléma megoldását illetően)". Még természetesebbnek tűnt volna, ha "vagyok viszonylag fiatalon" helyett pl. azt írod, hogy pár éve vettek fel friss végzősként, megint hitelesebb lesz az olvasóban, ha ő maga vonja le a konklúziót, hogy nagyon fiatal és naiv lehetsz, akit kihasználhatnak meg mindenféle piszkos ügybe belerángathatnak.
2016. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2016. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ma már a jó helyesírás is hiteltelenné teszi az embert, mert végtére is vagy a számokhoz értünk, vagy fogalmazni tudunk - evidens, hogy nincs középút.
2016. júl. 15. 15:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Merre indulj el?

Keress másik munkahelyet magadnak, ne várd meg míg kirúgnak, amiért állandóan kötözködsz.

Valóban eléggé gyakorlatlan vagy, olyan munkakört keress magadnak, ahol kevesebb a felelősség, nem szükséges állandóan más munkáját ellenőrizgetned.


Ismered a 3 majom közös szobrát:

Nem látok, nem hallok, nem beszélek.

2016. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Már egy ideje észrevettem a kiadási résznél a réseket"


Ezt a mondatot kicsit részletezned kellene, már csak azért is, mert elemzőként nem biztos, hogy értesz a könyveléshez, és amit Te "résnek" látsz, nem az, vagy olyan dolog, ami a törvényi kiskaput hivatott szolgálni. Tehát nem "olyan" rés... :)

2016. júl. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!