Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Katás Bt. Beltag vagyok,...

Katás Bt. Beltag vagyok, férjem a kültag őt jelentenénk be ide. (munkaviszony? Megb? ) Az 50 e Ft-on kívül kell utána fiz. Valamit? Ha az összes bevételt kiveszi fizetésként, akkor semmi egyéb adót nem kell fizetni? Nekem kell valamit fizetnem?

Figyelt kérdés
Nekem van 8 órás munkaviszonyom, a férjemnek van egy órás munkaviszonya.
2016. aug. 8. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nincs fogalmad a katás jogviszonyokról nem lenne okosabb megkeresni egy könyvelőt és egyszeri díjért átbeszélni vele a dolgokat, hogy később ne érjen meglepetés?


Egyébként ha a férjed lesz bejelentve főállású kisadózóként akkor munkaviszonyos nem lehet, csak kizárólag megbízásis.

Az 50 eFt-on kívül van még iparűzési adó, kamarai hozzájárulás.

A kivett bevétel nem fizetésnek minősül, hanem annak 60%-a jövedelemnek.

Neked akkor kell bármit fizetned - a heti 36 óráét meghaladó munkaviszonyod mellett - ha tényleges kivéted keletkezik, de azért ez nem lenne túl logikus lássuk be.

2016. aug. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy beszéltem egy könyvelővel és egy adóssal és a két szakember két különböző dolgot mondott :)
2016. aug. 9. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!