Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemélyként kiadom...

Cicoma kérdése:

Magánszemélyként kiadom bérlőknek az ingatlanomat hol találok számviteli bizonylat mintát?

Figyelt kérdés
Magánszemélyként kiadom bérlőknek az ingatlanomat, mivel most olyan bérlő venné ki, aki ehhez lakhatási támogatást kap számviteli bizonylatot kell kiállítanom.

2016. aug. 29. 23:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%

Azaz számlát?


Kell igényelned adószámot, és számlát venni a papír írószerben.


De bármilyen pénzügyi nyomtatványt is akarsz venni, adószám kell hozzá (nem adóazonosítójel az más)

2016. aug. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem, nem számlát.

Elég a számviteli bizonylat nagyon szerettem volna ehhez mintát találni, de akárhogy is kerestem, sehol sem leltem.

2016. aug. 30. 00:09
 3/18 anonim ***** válasza:
29%
Csak egy tipp, pénztár bevételi bizonylatot tudsz venni minden további nélkül a papírboltban, de lehet ott tudnak javasolni ennél megfelelőbb bizonylatot is.
2016. aug. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Számvitelről szóló 2000. évi C. törvény


Számviteli bizonylatok


166. §

(1) Számviteli bizonylat minden olyan a gazdálkodó által kiállított, készített, illetve a gazdálkodóval üzleti vagy egyéb kapcsolatban álló természetes személy vagy más gazdálkodó által kiállított, készített okmány (számla, számlát helyettesítő okmány, szerződés, megállapodás, kimutatás, hitelintézeti bizonylat, bankkivonat, jogszabályi rendelkezés, egyéb ilyennek minősíthető irat) - függetlenül annak nyomdai vagy egyéb előállítási módjától -, amelyet a gazdasági esemény számviteli nyilvántartása céljára készítettek, és amely rendelkezik az e törvényben meghatározott általános alaki és tartalmi kellékekkel."


Ez alapján én úgy értelmezem, a bérleti szerződés és átvételi elismervény a bérleti díjról (illetve ha a bérlő bankszámlára fizet, akkor bankszámla kivonat vagy banki befizetést igazoló szelvény) elegendő lesz a bérlő számára a lakhatási támogatás igényléséhez.

2016. aug. 30. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Számviteli bizonylat minta nincs.


Minden olyan irat lehet számviteli bizonylat, amely a jogszabályban meghatározott tartalmi és formai kellékekkel rendelkezik. Például ha szigorú számadásúnak minősül, akkor nyomdai sorszámmal, vagy gépi sorszámmal kell rendelkeznie (számlatömb, bevételi-kiadási pénztárbizonylat stb.). Egyébként számviteli bizonylat akár egy átvételi elismervény, bérszámfejtési lap, megállapodás, adás-vételi szerződés, határozat, útnyilvántartás, végzés is (stb.).


A Te esetedben - mint, ahogy már előttem írták - a bérleti szerződés is annak számít.

2016. aug. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, azért bíztam benne, hogy valaki esetleg feltöltött egy mintát, de szerkesztek egyet gyorsan.
2016. aug. 30. 14:09
 7/18 Kovácsné Timi válasza:
Én most fogom intézni és nem elég a bizonylat. Adoszám kell és szerzödés valamint benne kell legyen az, hogy utalással fizet és ez a számlaadás ténye is.Igy csusztak le rola ismerösék is..remélem én el rudom intézni.Elég jol megbonyolutják nem véletlenül..
2016. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Kovácsné Timi válasza:
Ja és a számlát is jol kell kiállitani bruttoban.
2016. aug. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Én most fogom intézni és nem elég a bizonylat. Adoszám kell..."


Azért ne terjesszetek már ennyi orbitális baromságot légyszíves.

Nem kötelező a bérbeadáshoz kiváltani az adószámot.

Ha számlázni akar valaki akkor kötelező az adószám.

egyéb esetben a bérleti szerződés tökéletesen elegendő, számviteli bizonylat meg mindegy hogy hívod, egész egyszerűen ha kp-ban kapod meg a pénzt irtok egy átvételit és pont. Ha utalással akkor ott bizonylatnak a bank.

Az hogy az adó milyen módon lesz levonva és befizetve attól függ hoyg kifizető vagy magánszemély részéére történik a bérbeadás.

2016. aug. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Előző!

Abban lehet, hogy igazad van hogy nem kötelező a bérbeadáshoz adószám, de a kérdező esete speciális:

" most olyan bérlő venné ki, aki ehhez lakhatási támogatást kap"

2016. aug. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!