Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy internetes fogadóirodánál...

Egy internetes fogadóirodánál nyertem egy kisebb összegű bónuszt. Hogyan kell adózni belőle, ha még nem utalhatom ki?

Figyelt kérdés

Egy internetes fogadóirodánál nyertem egy kisebb összegű bónuszt. Ha sikerül egy bizonyos mennyiségszer megforgatnom a pénzt akkor kivehetem a bónuszt és a megnyert összegeket. Ameddig nem teljesítem a bónusz feltételeit nem utalhatok ki egy forintot sem. És itt jön a kérdés: hogyan-mint kell adózni? Mivel ez még virtuális összeg, ezért ez még nem az enyém akár jövő évben elbukhatom a teljes összeget úgy, hogy egy forintot nem tudtam kiutalni. Viszont az ez évi virtuális nyereségemet leadóztam. Több éve játszok ezzel, de ilyenem még nem volt, hogy bónusz. A kiutalt összeget minden évben leadózom.

Ilyenkor mi a teendő? Úgy teszek mint ha nem is lenne, és nem vallom be? Bevallom, de jelzem, hogy ez még virtuális összeg, nem az enyém? Lehet ilyet?

Vagy pedig bevallom és befizetem az év végén számolt nyereségemet, és bízom abban, hogy nem bukom el jövőre, ha pedig mégis elvesztem, akkor így jártam?

Esetleg bukjam el az egészet még év végéig? (ezt nem akarnám)

Egyéb lehetőségek? Köszi a válaszokat.



2016. dec. 23. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell vele szarakodni, ha ilyen pár tízezer forintnyi.
2016. dec. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
elég nagy f***sz vagy, hogy egy virtuális összeget leadóztál.. már bocs, de feleslegesen fizettél be egy rakás pénzt adóba!
2016. dec. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Még nem adóztam le, mert azt csak jövőre kell. Kicsivel több mint tízezrek. Azért kérdezem, mert eddig minden évemet becsületesen bevalltam és befizettem, ebben az évben is keletkezett nyereségem, amit jövőre le fogok adózni.

Viszont, ha azt tanácsoljátok, hogy ne valljam be a bónuszos számlámat, de jövő évben sikerül kiutalom a pénzt akkor hogyan fogom tudni bevallani? Csak jövő után tudom bevallani a jövő évi nyereségem, viszont az ez évivel mi lesz? Lehet olyat csinálni, hogy az előző-előző évet is utólag bevallom?

2016. dec. 23. 21:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Konkrétizáld már kérlek, mekkora összegről beszélünk.
2016. dec. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor vallod be, ha átutalod magadnak számlára. Amíg a virtuális fogadóiroda-számládon van, addig nem.
2016. dec. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!